Reklama

Dobra wiadomość: znikną krawężniki

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość: znikną krawężniki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasem kilka centymetrów za dużo potrafi zdrowo uprzykrzyć życie rowerzystom. Wojnę krawężnikom na ścieżkach rowerowych wypowiedzieli m.in. członkowie Beneq Team.

Czasem kilka centymetrów za dużo potrafi zdrowo uprzykrzyć życie rowerzystom. Wojnę krawężnikom na ścieżkach rowerowych wypowiedzieli m.in. członkowie Beneq Team.

- Wysokie podjazdy na ścieżkach rowerowych sprawiają, że odechciewa się jeździć - poskarżył się nasz czytelnik. - To problem całego miasta, poza kilkoma chlubnymi wyjątkami.

Te pozytywne przykłady to głównie nowo wybudowane ścieżki rowerowe,  m.in.  na skrzyżowaniu Granicznej i Otolińskiej, gdzie dla wygody rowerzystów ścięto krawężniki. - Ale Armii Krajowej, Czwartaków, Gościniec, Grabówka w stronę mostu, Gwardii Ludowej - wszędzie tam przydałoby się niewielkim nakładem finansowym wyrównać krawężniki - postuluje nasz czytelnik, który zadał sobie sporo trudu i obfotografował wzdłuż i wszerz całe miasto i wszystkie krawężnikowe mankamenty.

Opłaciło się - jak powiedział nam Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, Miejski Zarząd Dróg obiecał jak najszybciej będzie to możliwe przystąpić do likwidacji wysokich podjazdów. Prace zostaną wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg przez Miuniserwis, a będą polegały na wyrównaniu poziomów za pomocą warstwy asfaltu . - W pierwszej kolejności zostaną zlikwidowane wysokie podjazdy na skrzyżowaniu Kobylińskiego i Łukasiewicza, a dalej w kierunku Gwardii Ludowej - zapowiada Konrad Kozłowski. Niewykluczone, że prace rozpoczną się w tym tygodniu.

Drogowcy podkreślają, że wszystkie nowe drogi rowerowe - m.in. na Harcerskiej w Borowiczkach, na Traktowej i Dobrzyńskiej spełniają już najwyższe standardy i  są budowane bez krawężników. - Zgodnie z postulatami rowerzystów, w takiej technologii będą też wykonane planowane drogi rowerowe, m.in. na Kobylińskiego - zapowiada.

Na zdjęciach: uprzykrzające życie rowerzystom krawężniki, fot. czytelnik pan Piotr, na oostatnim zdjęciu - droga rowerowa przy nowo wybudowanym rondzie na skrzyżowaniu Harcerskiej i Korczaka - fot. UMP

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE