Reklama

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Jest przetarg na kolejne ścieżki

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Jest przetarg na kolejne ścieżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo trzeba było czekać na działania urzędników po podpisaniu umowy na dofinansowanie. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę dwóch ścieżek rowerowych.

Niedługo trzeba było czekać na działania urzędników po podpisaniu umowy na dofinansowanie. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę dwóch ścieżek rowerowych. 

W środę na ul. Dobrzykowskiej prezydent Andrzej Nowakowski i marszałek Adam Struzik podpisali umowę na dofinansowanie. W ramach projektu Płock dostanie 11,5 mln złotych na budowę kolejnych ścieżek rowerowych. 

Jeszcze tego samego dnia na stronie internetowej MZD znalazło się ogłoszenie przetargowe na dwa zdania. Pierwsze z nich to dokończenie ścieżki wzdłuż ulicy Dobrzykowskiej, która po ukończeniu prac będzie się kończyć w granicach miasta. Ścieżka powstanie po północnej stronie jezdni. W ten sposób w sieci ścieżek przybędą kolejne trzy kilometry. Gmina i miasto Gąbin również mają w planach wybudowanie ścieżek po swojej stronie.

Drugie zadanie to rozbudowa ścieżek wzdłuż ulic Kolejowej, Popłacińskiej i Portowej. Po ukończeniu tej inwestycji jednośladem będzie można więc przejechać wzdłuż całego miasta. Koniec prac w obu przypadkach zaplanowano na 15 grudnia. 

W komentarzach pod tekstami dotyczącymi ścieżek rowerowych czytelnicy często pytali, dlaczego kilometr ścieżki kosztuje ok. miliona złotych. "Ze złota są?" kpili internauci. Tomasz Żulewski, dyrektor MZD, wyjaśnia, że w ramach inwestycji budowana jest nie tylko ścieżka rowerowa. 

-  Na ul. Dobrzykowskiej praktycznie nie ma infrastruktury. Powstaną chodniki, oświetlenie, zostanie też zmodernizowana sygnalizacja świetlna. Stąd tak wysokie koszty - tłumaczy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE