Reklama

Dobra wiadomość: darmowe Wi-Fi w płockich autobusach

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość: darmowe Wi-Fi w płockich autobusach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Internet mobilny staje się nieodłącznym elementem codziennego życia dla wielu Polaków. Komunikacja Miejska wychodzi temu na przeciw - od dziś w 10 autobusach działa darmowe Wi-Fi. To efekt współpracy spółki z Galerią Wisła.

Internet mobilny staje się nieodłącznym elementem codziennego życia dla wielu Polaków. Komunikacja Miejska wychodzi temu na przeciw - od dziś w 10 autobusach działa darmowe Wi-Fi. To efekt współpracy spółki z Galerią Wisła. 

Ile zajmuje dotarcie do pracy? Na najdłuższych kursach, takich jak np. z Borowiczek czy Podolszyc na Winiary nawet kilkadziesiąt minut. Niektórzy starają się nie marnować tego czasu i szukają sposobów na jego spędzenie. Komunikacja Miejska odpowiada na zapotrzebowanie i zdecydowała się na kolejne udogodnienie: od dziś w dziesięciu losowych autobusach dostępne będzie darmowe Wi-Fi.

- Pasażerowie, dokonując wyboru sposobu przemieszczenia się, coraz większą uwagę przywiązują do komfortu podróżowania. Jest duże zainteresowanie pasażerów dotyczące spędzenia tego czasu - tłumaczył Janusz Majchrzak, prezes Komunikacji Miejskiej w Płocku podczas czwartkowej konferencji prasowej. 

Przedsięwzięcie będzie sfinansowane przez Galerię Wisła. Umowa będzie obowiązywała przez rok, ale w przypadku pozytywnej weryfikacji żadna ze stron nie wyklucza rozszerzenia współpracy na kolejne "czerwoniaki".

- Do tej pory Wi-Fi w autobusach było dostępne w większych miastach, takich jak Łódź czy Warszawa. Teraz będzie już dostępne także w Płocku, na razie w dziesięciu. Od tygodnia testujemy system, za którego wdrożenie odpowiedzialne jest Social Wi-Fi, i wiemy, że działa sprawnie - zapewniła Magdalena Michalska z Galerii Wisła. 

Każdy autobus, który zostanie wyposażony w system inteligentnego Wi-Fi, będzie oznaczony specjalnymi naklejkami. W praktyce użytkowanie jest niezwykle proste. Po uruchomieniu funkcji Wi-Fi w naszym smartfonie, wystarczy wybrać sieć nazwaną "KM Płock Wi-Fi". Zostaniemy przeniesieni do strony logowania, gdzie są dwie możliwości autoryzacji: możemy uzyskać dostęp przez zalogowanie się za pomocą konta na Facebooku lub podanie adresu e-mail. Tę procedurę wystarczy przejść raz - ustawienia logowania zostaną zapamiętane. Następnie czeka nas ekran logowania i voilà! Możemy cieszyć się darmowym i przede wszystkim szybkim internetem w trakcie podróży. Po kilku godzinach od rozłączenia z siecią na naszą skrzynkę mailową przyjdzie pytanie z prośbą o ocenienie usługi.

- Wi-Fi w środkach transportu funkcjonuje już w kilku miastach, ale nie ma rozwiązań pozwalających na komunikowanie się z użytkownikiem . Płock jest pod tym względem wyjątkowy - mówił Artur Racicki, prezes Social WiFi. - Program pilotażowy potrwa przynajmniej do 31 stycznia 2018 roku. Następnie strony zdecydują o kontynuacji projektu. - Z mojego doświadczenia wynika, że kończy się dobrze. Trudno sobie wyobrazić, żeby pasażerowie źle przyjęli darmowe Wi-Fi w autobusie - dodał. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE