Reklama

Dobra domena dźwignią handlu?

Opublikowano:
Autor:

Dobra domena dźwignią handlu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Im lepsza nazwa strony www, tym większe prawdopodobieństwo, że zapadnie ona w pamięć internautów, a tym samym przyniesie serwisowi zadowalające efekty. Pytanie, które jednakże z pewnością się nasuwa brzmi- „jaki powinien być optymalny adres?”, „czym kierować się podczas wyboru idealnej domeny?”. O tym wszystkim dowiesz się, czytając nasz niniejszy poradnik stworzony z myślą o tych, którzy wkrótce staną przed koniecznością założenia swej pierwszej wirtualnej wizytówki.

Im lepsza nazwa strony www, tym większe prawdopodobieństwo, że zapadnie ona w pamięć internautów, a tym samym przyniesie serwisowi zadowalające efekty. Pytanie, które jednakże z pewnością się nasuwa brzmi- „jaki powinien być optymalny adres?”, „czym kierować się podczas wyboru idealnej domeny?”. O tym wszystkim dowiesz się, czytając nasz niniejszy poradnik stworzony z myślą o tych, którzy wkrótce staną przed koniecznością założenia swej pierwszej wirtualnej wizytówki.

Niekoniecznie zajęte

Wydawałoby się, że perfekcyjna nazwa strony internetowej jest nieosiągalna, bowiem ubiegli nas inni, którzy już dawno temu zarejestrowali chwytliwe i najbardziej wpadające w ucho domeny. W gruncie rzeczy natomiast nie do końca jest to prawdą. Eksperci wskazują, że czegoś takiego jak optymalna domena po prostu nie ma, bowiem w każdym przypadku indywidualnej strony www zalecane są zupełnie inne kryteria dokonywania wyboru. Nie jest dobrym rozwiązaniem sugerowanie się tym, co widnieje w adresie www strony innego przedsiębiorcy prowadzącego biznes online, czy konkurującego z nami blogera. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej nazwy zgodnej z tym jaki dokładnie jest właśnie nasz biznes, na czym skupiamy się na naszej platformie blogowej i jakie treści prezentujemy bądź jakiego rodzaju produkty dystrybuujemy. Ukierunkowanie się na właściwy tor myślowy i uświadomienie sobie sensowności i istotności selekcji domeny pod kątem tematycznym to zdecydowanie punkt wyjścia. A co kiedy to już wiemy?

Zasady SEO

Popularny skrót SEO z pewnością rzucił się w oczy, czy obił o uszy każdemu, kto na większą lub mniejszą skalę rozpoczyna przygodę z szeroko rozumianą formą promocji online. Wszyscy, którzy zakładają stronę internetową bądź startują z prowadzeniem swego personalnego bloga, prawdopodobnie robią to po to, aby przedstawiane przez nich treści dotarły do jakiejś konkretnej grupy docelowej. Targetem mogą być klienci, czytelnicy serwisów www, możliwi partnerzy biznesowi – nie ma to znaczenia, bowiem wszystkie te przypadki wymagają właściwego zaplanowania procesu nie tylko tworzenia wirtualnej wizytówki, ale i doboru optymalnej domeny, w oparciu o którą nasza strona będzie miała określony adres internetowy do niej prowadzący. Po co o tym jednak piszemy? Dla jednych wydaje się oczywistym, iż domeny to swego rodzaju produkt, który jednoznacznie przesądza o intensywności i częstotliwości odwiedzin naszego serwisu. W konsekwencji tego, warto jest wybierając nazwę dla naszej strony, uwzględnić przy tym także popularne obecnie zabiegi i wytyczne SEO, czyli działania z zakresu pozycjonowania. Pamiętajmy, że im wyższa pozycja w rankingu Google, tym rośnie prawdopodobieństwo, iż nasza strona będzie cieszyła się zainteresowaniem ze strony użytkowników sieci. Z pewnością zastanawiasz się, co to znaczy, że domena ma spełniać wymogi SEO. Osobiście nie musisz o tym wiedzieć z detalami, bo przecież to nie Twoja branża. Wystarczy, żebyś się zorientował, iż faktycznie jest to niezbędny czynnik i kluczowe kryterium dokonywania selekcji domen, a robotę praktyczną zostaw specjalistom, dla których tego typu działania jak rejestracja domen to chleb powszedni. Jedną z wiodących marek stanowiących niezawodną firmę usługową, od lat specjalizująca się w kompleksowej pomocy w zakresie doboru domen jest chociażby Linuxpl.com.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE