Reklama

Do podziału 330 tysięcy złotych. Kto może wystartować po grant?

Opublikowano:
Autor:

Do podziału 330 tysięcy złotych. Kto może wystartować po grant? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zainaugurowano kolejny konkurs grantowy. W zeszłym roku dzięki tym środkom było kino letnie przed ratuszem czy muzyczne czwartki na starówce. Kto może zyskać w tej edycji?

Zainaugurowano kolejny konkurs grantowy. W zeszłym roku dzięki tym środkom było kino letnie przed ratuszem czy muzyczne czwartki na starówce. Kto może zyskać w tej edycji?

W środę w Domu Technika odbyła się konferencja prasowa poświęcona działalności Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Fundację obecnie współtworzą płocki Ratusz, PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins. Celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. To, jak mówiła Agnieszka Rejnowicz z Basell Orlen Polyolefins, pewnego rodzaju barometr pokazujący oczekiwania płocczan. 

W 2015 roku dzięki tym środkom udało się kontynuować lub wdrożyć kilka pomysłów. Płocki WOPR prowadził zajęcia edukacyjno-sportowo-rekreacyjne, stowarzyszenie Rockowe Ogródki zrealizowało warsztaty Film i Dźwięk, aby młodzi ludzie mogli poznawali tajniki kręcenia teledysków. Zdigitalizowano także kilkanaście woluminów w Bibliotece im. Zielińskich. Na starówce słuchaliśmy muzyki i oglądaliśmy filmy, co było - w pierwszym przypadku - wynikiem starań Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, a w drugim Fundacji Revita. Dzieci uczyły się na zajęciach o pszczołach, przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach chemicznych, rozwijano pasję do blogowania w internecie i udzielano uczniom wskazówek na temat przedsiębiorczości. Te ostatnie cztery projekty stworzyły osoby indywidualne.

Jakie zasady określono w tym roku? O środki w ramach VIII edycji konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, z kolei w II konkursie przeznaczono pulę dla osób indywidualnych i grup nieformalnych (grup młodzieży w wieku od 15 do 17 lat z reprezentującą ich osobą pełnoletnią). Na wszystkie projekty przypadło 330 tys. zł. Maksymalna wysokość grantu dla organizacji pozarządowej wynosi 25 tys. zł, dla osób indywidualnych 5 tys. zł. Uwaga! Tak jak w projektów unijnych, także i tu trzeba liczyć się z wniesieniem wkładu własnego. Dla organizacji pozarządowych wkład ustalono na poziomie 20 proc. wartości projektu (dopuszczono możliwość 10 proc. wkładu niepieniężnego), dla indywidualnych – 10 proc. Wnioski składa się do 20 września w biurze fundacji przy ul. Misjonarskiej 22, które jest czynne w dni powszednie w godzinach 8.00 – 15.00. Nie ma żadnego ograniczenia co do ilości złożonych wniosków, ale grant może być przeznaczony jednemu wnioskodawcy tylko na dwa projekty. Regulamin, kryteria konkursowe i wzory wniosków zamieszczono na stronie internetowej: www.funduszgrantowy.plock.eu.

Zaplanowano dwa spotkania informacyjne. Pierwsze dla organizacji pozarządowych odbędzie się 24 sierpnia w godzinie 16.00 w sali nr 5 Centrum przy ul. Misjonarskiej 22, z kolei dla osób indywidualnych i grup nieformalnych o tej samej porze i w tym samym miejscu 25 sierpnia. Na konferencji zapowiedziano zorganizowanie dodatkowego konkursu dotyczącego bezpieczeństwa w internecie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE