Reklama

Do płockiej rafinerii dostarczą milion baryłek ropy z Iranu

Opublikowano:
Autor:

Do płockiej rafinerii dostarczą milion baryłek ropy z Iranu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najnowszy zakup Orlenu to milion baryłek ropy naftowej od Irańskiej Narodowej Kompanii Naftowej. Ładunek trafi do gdańskiego Naftoportu w styczniu 2017 roku, następnie zostanie dostarczony do płockiej rafinerii.

Najnowszy zakup Orlenu to milion baryłek ropy naftowej od Irańskiej Narodowej Kompanii Naftowej. Ładunek trafi do gdańskiego Naftoportu w styczniu 2017 roku, następnie zostanie stamtąd dostarczony do płockiej rafinerii.

Jak wyjaśniają w zespole prasowym koncernu, Orlen stara się budować relacje z największymi producentami ropy na świecie i od dwóch lat otwiera się na różne kierunki dostaw z Zatoki Perskiej czy to z Iraku, czy z Arabii Saudyjskiej. Elementem tej strategii jest umowa z Irańską Narodową Kompanią Naftową.

- Sytuacja na rynku umożliwia otwarcie na alternatywnych dostawców, co zwiększa elastyczność i efektywność w planowaniu zaopatrzenia w surowiec w ramach całej Grupy Kapitałowej – wyjaśniają w komunikacie prasowym. - Obecnie zaopatrzenie rafinerii Koncernu odbywa się na bazie umów długoterminowych z producentami: Rosneft Oil Company, Tatneft Europe AG oraz Saudi Aramco.

Tę ostatnią umowę zawarto w maju 2016 roku, w listopadzie przedłożono ją na okres kolejnego roku. W biurze prasowym dodają, że PKN ORLEN jest przygotowany technologicznie do przerobu ponad 80 różnych gatunków ropy z całego świata.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE