Reklama

Do Płocka popłyną kolejne środki unijne. Na co?

Opublikowano:
Autor:

Do Płocka popłyną kolejne środki unijne. Na co? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodociągi płockie pozyskały 70 mln zł z Unii na modernizację kanalizacji. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa - chwalił się podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami prezydent Andrzej Nowakowski.

Wodociągi płockie pozyskały 70 mln zł z Unii na modernizację kanalizacji. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa - chwalił się podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami prezydent Andrzej Nowakowski.

Chodzi o rozdział kanalizacji w mieście na odcinkach ulic: 3 Maja, Piękna, Kobylińskiego, Tysiąclecia, Pasaż Nowaka, a także zwrot kosztów poniesionych podczas modernizacji ul. 1-Maja i Ostatniej. O możliwym pozyskaniu środków informowaliśmy już w styczniu.

[ZT]17766[/ZT]

Inwestycja rozpoczęła się już 5 lat temu, budową oczyszczalni wód opadowych przy ul. Jasnej. Wybudowanie oczyszczalni było potrzebne, aby dokonać rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w centrum miasta.

Prace rozpoczęły się na ul. Jasnej i Polnej, zrobiona jest ul. Kazimierza Wielkiego, 1 Maja oraz fragment przy cmentarzu na ul. Kobylińskiego. 

W tym roku planowany jest postęp prac na skrzyżowaniu przy cmentarzu oraz fragment ul. Kobylińskiego do pasażu Nowaka. Następnie, jeszcze w tym roku pasażem Nowaka prace dotrą do ul. Tysiąclecia. Rozdział kanalizacji jest konieczny, by w przyszłym roku rozpocząć remont ul. Tysiąclecia.

- Wodociągi płockie pozyskały środki unijne, a umowa ma być podpisana w ciągu miesiąca - zapowiedział dziś Andrzej Nowakowski.  

Jest to bardzo ważna inwestycja dla miasta. Przypomnijmy, że wcześniej ścieki i deszczówka z miasta były transportowane do oczyszczalni ścieków w Maszewie, co było bardzo kosztowne. Dodatkowo brak rozdziału kanalizacji naraziłby nas na kary finansowe ze strony Unii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE