Reklama

Do Płocka płyną łodzie Obywateli Rzeki Wisły

Opublikowano:
Autor:

Do Płocka płyną łodzie Obywateli Rzeki Wisły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odwiedzają kolejne miejscowości, obserwując po drodze to, co natura może zaoferować. We wtorek łodzie powinny dotrzeć do Płocka.

Odwiedzają kolejne miejscowości, obserwując po drodze to, co natura może zaoferować. We wtorek łodzie geografów i zdrowego rozsądku powinny dotrzeć do Płocka.

Trwa flis wiślany Obywatel Rzeki Wisły na trasie Sandomierz-Toruń, który rozpoczął się 21 lipca i potrwa do 15 sierpnia. We flisie biorą udział załogi płynące na tradycyjnych drewnianych lub rekonstrukcyjnych łodziach. Po drodze odwiedzają różne miejscowości zlokalizowane w pobliżu rzeki. We wtorek powitamy ich w Płocku na nabrzeżu. - Flis Obywatel Rzeki Wisły symbolizuje  związek społeczności  nadwiślańskich z rzeką, ale też podkreśla, jak duży potencjał aktywności kulturalnej, społecznej i turystycznej, wciąż niewykorzystany, drzemie w Królowej Polskich Rzek – można dowiedzieć się na stronie Roku Rzeki Wisły .

W trakcie podróży starają się odwiedzać rejony, które dotychczas nie były zbadane, stąd udział we flisie łodzi geografów. Zamierzają stworzyć wirtualny mapoprzewodnik Wisły, który w przyszłości powinien ułatwić życie innym podróżnikom wiślanym. Towarzyszy im łódź zdrowego rozsądku, z której to załoga zaprasza do udziału w prezentacjach i warsztatach na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Płynie z nimi także łódź ORW, na której chętnym wydawane są legitymacje dla Obywateli Rzeki Wisły. Pozostałe łodzie płyną towarzysko.

Kiedy już dotrą do jakiejś miejscowości, opowiadają o historii rzeki, jej bogactwie i potencjale, przypominają o 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE