Reklama

Do lasu bez maski, więcej wiernych podczas mszy św.

Opublikowano:
Autor:

Do lasu bez maski, więcej wiernych podczas mszy św. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus nie ustępuje, w niedzielę 19 kwietnia zanotowano w Polsce aż 545 nowych zarażeń. Tymczasem już od poniedziałku zmienią się nieco dotychczasowe obostrzenia dla społeczeństwa związane z pandemią. 

Koronawirus nie ustępuje, w niedzielę 19 kwietnia zanotowano w Polsce aż 545 nowych zarażeń. Tymczasem już od poniedziałku zmienią się nieco dotychczasowe obostrzenia dla społeczeństwa związane z pandemią. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 545 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. To niestety największa dzienna liczba odnotowana w Polsce. W sumie zachorowało do tej pory 9.287 osób, a zmarło 360.

Tymczasem rząd zaczyna łagodzić ograniczenia. W niedzielę po południu opublikowano rozporządzenie wprowadzające nowe zasady. Od 20 kwietnia dozwolone jest przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, np. chodzenie na spacery, bieganie, czy jazda na rowerze. Wciąż zamknięte będą place zabaw, ale można wybrać się do lasu. Z uroków tego miejsca można korzystać bez maseczki na twarzy.

Osoby powyżej 13. roku życia mogą przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. 

Zmiany dotyczą także handlu. W mniejszych sklepach (do 100 mkw.) obowiązuje limit już nie trzech, ale czterech klientów na jedną kasę. Natomiast w większych placówkach może przebywać jedna osoba na 15 mkw. powierzchni. 

Więcej osób będzie mogło uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Podczas mszy do tej pory mogło być pięciu wiernych. Od 20 kwietnia w obrzędzie może uczestniczyć jedna osoba na każde 15 mkw. pomieszczenia, w którym się on odbywa. Zmieni się także limit osób, uczestniczących w pogrzebie: wzrośnie on z 5 do 50 osób (nie licząc osób sprawujących kult religijny i pracowników zakładu pogrzebowego). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE