Reklama

Do końca roku ma być w Płocku kilkadziesiąt nowych stacji

Opublikowano:
Autor:

Do końca roku ma być w Płocku kilkadziesiąt nowych stacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce przewiduje znaczny rozwój sektora aut z napędem elektrycznym. W Płocku do końca 2020 r. ma być minimum 60 punktów ładowania takich samochodów.

Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce przewiduje znaczny rozwój sektora aut z napędem elektrycznym. W Płocku do końca 2020 r. ma być minimum 60 punktów ładowania takich samochodów.

W naszym kraju zarejestrowano ok. 8 tys. aut osobowych z napędem elektrycznym, funkcjonuje w granicach 1000 stacji ładowania, posiadających drugie tyle punktów. Na razie, mimo programów dofinansowania, samochody wykorzystujące energię elektryczną są bardzo drogie. Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce przewiduje udział administracji samorządowej w rozwoju tej dziedziny. To wszystko w trosce o środowisko i jakość powietrza, co zapewniłoby właśnie zwiększenie liczby aut z napędem elektrycznym. 

Płock ma obecnie ok. 120 tys. mieszkańców, w mieście zarejestrowano ponad 78 tys. pojazdów. Ustawa określa, że w mieście z takimi parametrami do końca 2020 r. ma powstać minimum 60 punktów ładowania. Urząd Miasta będzie współpracował przy tym projekcie z Energą Operator, konsultacje na początku roku prowadzone były także z mieszkańcami.

W Płocku działa - lub powstanie jeszcze w tym roku - kilka stacji należących do różnych firm, m.in. Orlenu i Energi. Aby osiągnąć wspomniane 60 punktów, Ratusz opracował kolejne lokalizacje ogólnodostępnych stacji, które miałaby uruchomić Energa Operator. Na liście podstawowej są 23 miejsca, na rezerwowej - trzy. 

Gdzie planowane są stacje? Lokalizacje to ul. Harcerska, Otolińska, Wyszogrodzka, Łączniczek, Narodowych Sił Zbrojnych, Św. Wojciecha/Św. Jerzego, Piaska, Rembielińskiego, Piłsudskiego, Warszawska (Zoo), Królewiecka, Kutrzeby, Czwartaków (Podolanka), Winiary (szpital), Bielska (cmentarz), Pl. Obrońców Warszawy, Kolejowa, Rybaki, Kobylińskiego, Tysiąclecia (przychodnia), Tysiąclecia/Nowaka, Kwiatka, Ciechomicka.

Gdyby były jakieś problemy z podstawowymi lokalizacjami, od sierpnia mogą ruszyć prace w miejscach rezerwowych, znajdujących się na A. Krajowej (plac zabaw), Mickiewicza (stadion) oraz ponownie na Winiarach (szpital).

To wszystko na razie tylko plan. Wejdzie w życie, jeśli zaakceptują go płoccy radni miejscy podczas sesji już w czwartek 9 kwietnia br. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE