Reklama

Do kogo mogą trafić medale "Zasłużony dla Płocka"?

Opublikowano:
Autor:

Do kogo mogą trafić medale "Zasłużony dla Płocka"?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejni płocczanie otrzymali nominacje do medalu "Zasłużony dla Płocka" w dowód uznania m.in. za całokształt pracy zawodowej, działalność artystyczną, społeczną i charytatywną.

Kolejni płocczanie otrzymali nominacje do medalu "Zasłużony dla Płocka" w dowód uznania m.in. za całokształt pracy zawodowej, działalność artystyczną, społeczną i charytatywną.

Medale "Zasłużony dla Płocka" miałyby trafić do Marka Naworskiego, Wiktora Bramskiego i Anny Bramskiej. Kolejny nominowanym został Enkhbaator Dambadarjaa. Jednak ostateczna decyzja należy do płockich radnych, czy przyjmą przygotowane projekty uchwał na najbliższej sesji w auli ratusza.

Marek Naworski w Wodociągach Płockich pracował od 1979 do 2018 r., przy czym przez ostatnie 20 lat pełnił funkcję prezesa. Uczestniczył w wielu zmianach, wpierw w przekształceniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w zakład budżetowy, następnie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Doprowadził do szeregu modernizacji obiektów spółki i osiągnięcia wyższych standardów wody pitnej, potwierdzonych przez Laboratorium Polskiego Centrum Akredytacji. Bez rozgłosu wspierał także finansowo i rzeczowo "Hospicjum Płockie", stowarzyszenia i organizacje charytatywne, pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej, czy też wspiera organizację pobytu Polaków z Białorusi. - Nadanie medalu to wyraz uznania za wieloletni wkład w rozwój miasta - czytamy w uzasadnieniu.

Anna Bramska, podobnie jak Wiktor Bramki, może zostać odznaczona medalem "Zasłużony dla Płocka" za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i edukacyjnej, upowszechnianie o ochronę kultury, promocję miasta w Polsce i na świecie. Oboje w 1998 r. założyli Chór Chłopięcy Pueri Cantores Plocenses, który najpierw działał przy bazylice katedralnej, następnie przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Także z ich inicjatywy przy chórze powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Pueri Cantores Plocenses. W 2006 r. zdecydowano o powołaniu chóru dziewczęcego Puellae Cantates Plocenses. Obydwa chóry stanowią jeden zespół, który funkcjonuje jako instytucja kultury miasta Płocka. Dzięki temu wielu płocczan rozwija talenty artystyczne. Państwo Bramscy wychowali już kilkanaście pokoleń wrażliwych ludzi, aktywnie uczestniczących w tworzeniu kultury. Chór ceniony jest w kraju i na świecie. Koncertował m.in. we Włoszech, w Watykanie, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Brazylii, Izraelu. Jest też laureatem wielu konkursów i festiwali. Z inicjatywy państwa Bramskich powstały takie inicjatywy, jak Międzynarodowy Festiwal Płockie Dni Muzyki Chóralnej i Międzynarodowy Festiwal Płockie Koncerty Organowe.

Enkhbaatar Dambadarjaa został nominowany do medalu "Zasłużony dla Płocka" za działalność na rzecz przyjaźni polsko-mongolskiej oraz za wybitne zasługi w dziedzinie sportowej i społecznej na rzecz Płocka i jego mieszkańców. Promuje postawy prosportowe i koszykówkę. - Był inicjatorem powstania klubu sportowego MON-POL Płock, którego zawodniczki obecnie występują w 1 Centralnej Lidze Kobiet - na zapleczu polskiej Basket Ligi Kobiet. Pan Dambadarjaa przez kilkanaście lat, jako społecznik, rozsławia Płock na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest jego dumnym obywatelem - napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały. - To dzięki niemu o naszym mieście mogli usłyszeć obywatele dalekiej Mongolii. Z jego to również inicjatywy i starań doszło do podpisania porozumienia, na mocy którego miasto Bayanzurkh w Mongolii zostało naszym miastem partnerskim.

Medale "Zasłużony dla Płocka" są co pewien czas przyznawane kolejnym płocczanom, na fotografii medal dla p. Ewy Jaszczak, która pełniła funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Płocku, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE