Reklama

Dlaczego zróżnicowanie diety jest tak ważne?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego zróżnicowanie diety jest tak ważne? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawidłowe odżywianie i ćwiczenia są kluczowym czynnikiem dobrego zdrowia a urozmaicona i zbilansowana dieta zmniejsza ryzyko chorób. Nie chodzi tylko o wybór żywności o wysokich walorach odżywczych, ale także o zróżnicowane odżywianie. Właściwa, zdrowa dieta pudełkowa nie musi oznaczać nudnego menu i rezygnacji z pysznych dań.

Prawidłowe odżywianie i ćwiczenia są kluczowym czynnikiem dobrego zdrowia a urozmaicona i zbilansowana dieta zmniejsza ryzyko chorób. Nie chodzi tylko o wybór żywności o wysokich walorach odżywczych, ale także o zróżnicowane odżywianie. Właściwa, zdrowa dieta pudełkowa nie musi oznaczać nudnego menu i rezygnacji z pysznych dań. Wręcz przeciwnie, dietetyczny catering oznacza równowagę, którą można osiągnąć, jedząc różne pokarmy i tyle, ile potrzebuje organizm. W ten sposób będzie można otrzymać niezbędne składniki odżywcze, aby pozostać zdrowym i aktywnym.  

Urozmaicona dieta – z czego powinna się składać

Kluczem do dobrego odżywiania jest przestrzeganie zalecanego spożycia dla każdej grupy pokarmów.Tylko w ten sposób uzyskujemy wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujemy, aby uniknąć ich niedoborów. Najlepszym sposobem na uzyskanie wystarczającej ilości witamin jest utrzymywanie urozmaiconej diety z różnorodnymi produktami.

Co należy jeść, aby uzyskać bardziej zbilansowaną dietę?

  • Produkty pełnoziarniste (pieczywo, zboża) oraz ziemniaki
  • Mleko i produkty mleczne
  • Chude mięso najlepiej drobiowe
  • Warzywa, w tym rośliny strączkowe
  • Owoce i jagody
  • Ryby, jajka
  • Jadalne tłuszcze, orzechy, nasiona, nasiona oleiste.

Zboża w zbilansowanej diecie

Zboża, zwłaszcza te z mąki pełnoziarnistej, zawierają dużo węglowodanów (skrobia, błonnik pokarmowy), witamin (głównie B) i minerałów. Podczas obierania ziaren usuwana jest znaczna część witamin i minerałów wraz z błonnikiem pokarmowym. Dlatego przynajmniej część spożywanych codziennie produktów zbożowych powinny stanowić pełne ziarna, w tym chleb pełnoziarnisty. Z punktu widzenia wartości odżywczej kompozycji należy preferować kaszę gryczaną, owsianą, jaglaną, jęczmienno-żytnią. Ziemniaki są ważnym źródłem węglowodanów (skrobi) i doskonałym źródłem potasu.

Warzywa

Jedzenie warzyw jest bardzo ważne. Spożywając wiele różnych warzyw, organizm prawdopodobnie otrzyma wystarczającą ilość wielu witamin i minerałów, a także niezbędnych składników odżywczych, wody i błonnika. Im bardziej zróżnicowane i kolorowe warzywa i owoce, tym lepiej. Najcenniejsze warzywa to: warzywa korzeniowe (na przykład buraki, marchewka) a także pomidory, papryka, rośliny strączkowe (np. groch, fasola), liściaste (np. biała kapusta, sałata, zioła), kwiatowe (np. kalafior) itp.

Produkty mleczne

Białka mleka zawierają wszystkie aminokwasy niezbędne dla organizmu człowieka. Mleko jest doskonałym źródłem wapnia i dość dobrym źródłem magnezu. Wśród witamin należy przede wszystkim wymienić zawartość witaminy B 12 w mleku oraz w przypadku produktów mlecznych wzbogaconych witaminę D, która pomaga organizmowi przyswajać wapń zawarty w mleku.

Mięso i ryby, czyli zapotrzebowanie na białko

Wśród produktów z grupy ryba-drób-mięso-jaja należy preferować ryby, drób i chude mięso. Ryby należy jeść, co najmniej trzy razy w tygodniu. Drób powinien stanowić 2/3 całkowitej porcji mięsa, a mięso czerwone 1/3 tej ilości. Białka rybne mają dobry skład aminokwasów. Ryby zawierają dużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza kwasów omega-3 i witaminy D. A także wiele innych potrzebnych organizmowi witamin (np. E, B 1, B 6, B 12, niacyna) oraz minerałów (np. potas, wapń, fosfor, selen, jod).

Dlaczego dieta jest ważna?

Organizm musi otrzymywać z pożywienia zarówno wystarczającą ilość energii do życia, jak i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Niezbilansowana, monotonna dieta prowadzi do niedoborów żywieniowych. Jedną z konsekwencji niezrównoważonej diety są problemy z masą ciała: jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych z pożywienia, powoduje to, że jemy więcej. Skład produktów spożywczych i ich właściwości bezpośrednio wpływają na zdrowie, rozwój fizyczny, zdolność do pracy, stan emocjonalny i ogólnie na jakość i długość życia. Trudno znaleźć inny czynnik, który miałby tak poważny wpływ na organizm człowieka.

Wszystkie życiowe funkcje organizmu są związane z odżywianiem. Jest źródłem rozwoju tkanek i komórek, ich ciągłej odnowy, nasycenia człowieka energią. Niewłaściwe odżywianie, zarówno nadmierne, jak i niewystarczające, może powodować znaczące szkody dla zdrowia ludzkiego w każdym wieku. Znajduje to odzwierciedlenie w spadku poziomu rozwoju fizycznego i umysłowego, szybkiej męczliwości, niezdolności do przeciwstawienia się niekorzystnym czynnikom środowiskowym, obniżonej sprawności, a nawet przedwczesnym starzeniu się i zmniejszonej długości życia. Nawiasem mówiąc, każda dbająca o siebie osoba wie, że stan skóry, paznokci, włosów zależy bezpośrednio od stanu układu pokarmowego, w szczególności jelit, a więc od zdrowej diety.

Jedz zdrowo i łatwo

Niezależnie od tego, jakie cele ktoś sobie stawia: utrata wagi czy zdrowy tryb życia, catering dietetyczny Fit King w Płocku pomoże je osiągnąć. Cała energia kierowana jest na przygotowanie pysznych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Plan zdrowego odżywiania, jaki oferuje catering dietetyczny z dostawą do domu pozwala wybrać odpowiednią opcję zgodnie z celami i codziennie otrzymywać zestaw świeżych, dietetycznych posiłków. Można cieszyć się pysznymi, urozmaiconymi posiłkami, które korzystnie wpływają na cały organizm.

Dietetycy z Płocka starają się być przewodnikiem po świecie zdrowej żywności i zdrowych nawyków dla osób, które dążą do zachowania dobrej kondycji fizycznej i osiągania postawionych sobie celów. Nie trzeba poświęcać czasu na gotowanie w domu, wystarczy zamówić pudełkową dietę do miejsca zamieszkania lub biura i spożywać zdrowe posiłki każdego dnia. W zależności od potrzeb można wybrać zbilansowane posiłki dla dzieci, sportowców, dania pod kątem makro i mikro elementów o wymaganej ilości kalorii, posiłki wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe.   

Jak utrzymać urozmaiconą dietę?

Osoby pracujące zawodowo, nieustannie zmagają się z brakiem czasu na codziennego obowiązki domowe, w tym gotowanie zbilansowanych posiłków, które zapewnią im odpowiednią ilość składników odżywczych, zdrowego białka, witamin, minerałów, kwasów Omega 3. Bardzo ważne jest także dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, co pozwoli zachować piękną sylwetkę i dobre samopoczucie. Na rynku jest wiele restauracji, które przygotowują dania ze zdrowej kuchni śródziemnomorskiej oraz innych regionów świata, jednak rzadko, kto ma czas a także środki na wizyty w takich miejscach.

Catering dietetyczny Fit King Płock oferuje potrawy, które są ściśle weryfikowane zgodnie z normami i wymaganiami, co gwarantuje otrzymanie potrzebnych składników odżywczych. Każdy program żywieniowy zawiera szeroką gamę potraw, co nie przeszkadza kucharzom zwracać szczególnej uwagi na smak. Otrzymywanie posiłków ze sprawdzonego miejsca, w którym kucharze i dietetycy są świadomi zasad prawidłowego odżywiania i jakości zdrowych produktów pozwoli utrzymać urozmaiconą dietę. Korzystanie z diety pudełkowej należy do wygodnych sposobów zaopatrywania się w zbilansowane posiłki dla wszystkich domowników, przy czym każdy może być dostosowany kalorycznie do potrzeb danego członka rodziny.

Wybierz właściwą dietę od Fitking

Urozmaicona dieta nie tylko zapewni wszystko, czego potrzebuje organizm, ale również pobudzi kubki smakowe i sprawi, że spożywanie posiłku stanie się prawdziwą przyjemnością. Aby uzyskać takie efekty trzeba postawić na profesjonalny catering dietetyczny, który działa na terenie województwa mazowieckiego. Zapewni każdemu klientowi całe zestawy posiłków prawidłowo zbilansowane, nie zabraknie w nich odpowiednich ilości potrzebnych mikro i makroelementów, a wszystko zawarte będzie w świeżych wysokiej jakości produktach. Dieta pudełkowa dostarczana do domów w Płocku jest różnorodna, każde śniadanie, obiad czy kolacja wyróżniają się doskonałym smakiem.a

Pracownicy cateringu dietetycznego Fit King w Płocku do każdego klienta podchodzą indywidualnie i przygotują menu według potrzeb i upodobań. Istnieje możliwość zamówienia codziennych posiłków podzielonych według kalorii: od 900 do 3000. Dieta pudełkowa nie jest monotonna a co więcej można skorzystać z oferty specjalnej, każdy klient ma możliwość zaproponowania firmie cateringowej własny plan posiłków. Kucharze przygotują potrawy zgodnie z życzeniem, ale będą one dietetyczne i bardzo smaczne oraz dostarczone we wskazane miejsce. Dla osób borykających się z różnymi schorzeniami również przygotowano specjalną ofertę, można skontaktować się z dietetykiem cateringu i stworzyć indywidualny plan żywienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE