Reklama

Dlaczego warto zamontować taśmę antypoślizgową na schody?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zamontować taśmę antypoślizgową na schody? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli posiadasz w swoim mieszkaniu schody, taśma zapobiegająca ślizganiu jest elementem, który koniecznie musisz nakleić na stopniach. Oczywiście taką taśmę warto zastosować nie tylko na schodach, a na różnych pochyłych i śliskich powierzchniach, na których nietrudno o niebezpieczne wypadki. Czy wiesz, że na schodach i w śliskiej łazience dochodzi do większości domowych wypadków? Schody są o tyle niebezpieczne, że upadek z dużej wysokości może doprowadzić do złamań a nawet poważniejszych urazów, w tym i do śmierci.

Jeśli posiadasz w swoim mieszkaniu schody, taśma zapobiegająca ślizganiu jest elementem, który koniecznie musisz nakleić na stopniach. Oczywiście taką taśmę warto zastosować nie tylko na schodach, a na różnych pochyłych i śliskich powierzchniach, na których nietrudno o niebezpieczne wypadki. Czy wiesz, że na schodach i w śliskiej łazience dochodzi do większości domowych wypadków? Schody są o tyle niebezpieczne, że upadek z dużej wysokości może doprowadzić do złamań a nawet poważniejszych urazów, w tym i do śmierci.

Dlatego też zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pozostałych domowników, naklejając antypoślizgową taśmę. Takie zabezpieczenie można stosować na schodach wewnętrznych - chociażby wyobraź sobie zbiegające po schodach dziecko bez kapci, w samych skarpetkach. To prosty przepis na nieszczęście. Samo uczulenie dziecka na to, że po schodach się nie biega, może nie być wystarczające. Na tak śliskiej i gładkiej powierzchni nietrudno o wypadek. Zatem należy nakleić taką taśmę w strategicznych miejscach, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i w następstwie - upadku.

Taśmy antypoślizgowe świetnie sprawdzają się także na schodach zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę, czy produkt jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, by mieć pewność, że taśma będzie nas chronić przed wypadkami przez cały rok. Przecież najwięcej upadków ze schodów ma miejsce w deszczowe dni, a także zimą, kiedy schody są wyjątkowo śliskie. Tak więc niezależnie od przymrozków, deszczu czy upału (przecież nie ściągniesz taśmy na czas lata ze schodów) taśma musi odznaczać się wyjątkową wytrzymałością, aby cały czas spełniała doskonale swoje funkcje.

Nie inaczej jest w miejscach publicznych, nie tylko w prywatnych domach. Jeśli jesteś właścicielem klubu bądź sklepu i w lokalu zamontowane są schody, na stopniach musi się znaleźć taśma antypoślizgowa, dzięki której nie dojdzie do niebezpiecznych incydentów. Warto wiedzieć, że w profesjonalnych sklepach taśmy antypoślizgowe dostępne są w wielu kolorach, więc można bez problemu dopasować taśmę do wystroju wnętrza, które się zabezpiecza. Tak więc dobierz taśmę, która doskonale spełni swoją rolę.

Jak działa taśma antypoślizgowa?

Sama nazwa wskazuje na to, że taśma antypoślizgowa zapobiega niebezpiecznym wypadkom, a raczej upadkom, na schodach. Jednak jak właściwie to działa, że taśma zapewnia nam bezpieczeństwo? To wszystko dlatego, że jest ona pokryta specjalną ziarnistą warstwą, która nie pozwala na poślizgnięcie. W zależności od podłoża i od potrzeb można wybrać różne rodzaje taśmy. Niektóre są pokryte drobnym ziarnem, inne średnim a nawet zdarzają się i gruboziarniste.

W przypadku antypoślizgowych taśm na schody problemem nie jest także ich montowanie. Taśmy są niezwykle proste w użyciu - na rynku są dostępne samoprzylepne taśmy, których montaż jest naprawdę prosty. Nie ma zatem wymówki - schody po prostu należy zabezpieczyć, aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznych sytuacji, które mogą wynikać ze śliskich nawierzchni niezabezpieczonych w odpowiedni sposób.

Nie czekaj, aż dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i zaopatrz się w antypoślizgową taśmę. Jako właściciel lokalu użytku publicznego masz obowiązek na schodach nakleić taśmę (wynika to z zasad BHP, ponadto schody powinny być odpowiednio oznaczone), lecz w prywatnych domach takiego obowiązku nie ma. Zatem należy zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny samodzielnie i zabezpieczyć schody najlepiej jak się da.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE