Reklama

Dlaczego warto założyć swój sklep internetowy już dzisiaj?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto założyć swój sklep internetowy już dzisiaj? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz częściej i coraz więcej produktów kupujemy w sieci. Przez internet możemy kupić niemalże wszystko - od artykułów spożywczych, przez ubrania, aż po sprzęt AGD. Założenie sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes, także dla tych, którzy już go prowadzą.

Coraz częściej i coraz więcej produktów kupujemy w sieci. Przez internet możemy kupić niemalże wszystko - od artykułów spożywczych, przez ubrania, aż po sprzęt AGD. Założenie sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes, także dla tych, którzy już go prowadzą. 

Dostęp do internetu nie tylko zmienił sposób nabywania produktów przez konsumentów, ale także rynek pracy. Coraz więcej osób, zwłaszcza w małych i średnich miastach takich jak Płock, decyduje się na prace zdalną z własnego domu. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale do najważniejszych z nich należą:

  • brak konieczności przeprowadzki do innego, większego miasta np. Warszawy w celu znalezienie lepiej płatnej pracy,
  • możliwość pracy lub sprzedaży zdalnej dzięki dostępowi do internetu.

W naszym mieście jest wiele przedsiębiorczych osób, które już dzisiaj aktywnie i efektywnie prowadzą sprzedaż przeróżnych produktów na portalach aukcyjnych takich jak Allegro lub portalach ogłoszeniowych np. OLX. Z drugiej strony jest także wiele stacjonarnych sklepów oraz lokalnych producentów, którzy w ogóle nie wykorzystują internetu jako dodatkowego kanału sprzedaży i dystrybucji. Własny sklep www nie jest dla każdego, ale każdy przedsiębiorca, ten duży i mały, powinien się zastanowić nad tym czy internet nie jest dla niego szansą na zwiększenie przychodów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dla kogo własny sklep internetowy jest dobrym pomysłem?

W internecie możesz sprzedawać prawie wszystko, ale najlepiej jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż asortymentu, na którym dobrze się znasz. Własny sklep internetowy to zdecydowanie doskonały kierunek dla osób, które:

1) Już dzisiaj prowadzą sprzedaż na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych i płacą od 10% do 15% prowizji. Prowadząc własny sklep online nikomu nie oddajesz prowizji - wszystko zostaje u Ciebie. Pamiętaj również, że coraz więcej „pośredników” ukrywa dane kontaktowe do osób, które kupują Twoje produkty, więc póki nie masz własnego sklepu nie rozwijasz swojej własnej bazy klientów i nie budujesz z nimi relacji. A przecież największy wydatek firmy to pozyskanie nowego klienta!

2) Prowadzą sklep stacjonarny i tym samym ograniczają swój rynek potencjalnych klientów tylko do osób, które przejdą obok ich witryny. Jeżeli sprzedajesz produkty, które można sfotografować, spakować do paczki i wysłać kurierem, nie zastanawiaj się i spróbuj swoich sił w internecie. Dotrzyj do 20 mln dodatkowych konsumentów na terenie całej Polski.

3) Są producentami, a swoją sprzedaż opierają jedynie na mobilnych handlowcach i dystrybutorach. Musisz wiedzieć, że coraz więcej klientów, także tych B2B, sprawdza producentów w internecie, przegląda ich ofertę, porównuje samodzielnie ceny i nawet składa zamówienie próbne bez żadnego kontaktu z handlowcem. Produkujesz? Pokaż się w internecie, a możesz zostać mile zaskoczony jak wielu nowych klientów lub partnerów biznesowych dowie się o Twojej firmie.

4) Pracują w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Aby rozpocząć sprzedaż w internecie i założyć własny sklep najważniejsze co musisz posiadać to wiedza o branży, produktach i potrzebach potencjalnych klientów. Nic lepiej nie zarekomenduje Twojego sklepu niż profesjonalna obsługa i doradztwo. Jeżeli obecnie pracujesz u kogoś w sklepie i chciałbyś coś zmienić, nie czekaj i spróbuj swoich sił zakładając własny sklep on-line. Wiedzę już masz, z resztą sobie na pewno poradzisz!

Jakie korzyści daje własny sklep internetowy?

Najważniejszą korzyścią w każdym biznesie jest zwiększenie sprzedaży i o to właśnie chodzi. Sklep internetowy w naturalny sposób powiększa rynek odbiorców dla Twojej firmy. Nie docierasz z ofertą już tylko do 110 tys. mieszkańców Płocka, ale do każdego Polaka poszukującego produktów takich jak Twoje. Pamiętaj również, że nic nie stoi na przeszkodzie aby poszerzyć swoją sprzedaż także na rynki zagraniczne. Przygotowanie platformy IT sklepu w kilku wersjach językowych to nie problem - organizowanie wysyłek kurierskich do Niemiec czy USA także jest możliwe.

Sklep internetowy, jak wszystko co działa w „chmurze”, jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Twoi klienci mogą wybierać produkty, składać i opłacać zamówienia kiedy śpisz, prowadzisz lub jesteś na wakacjach.

Co muszę wiedzieć aby założyć sklep internetowy?

W mojej ocenie musisz dobrze znać się na swojej ofercie. Jeżeli jesteś mamą, która sprawdziła na własnych dzieciach wszystkie smoczki, kubki, ciuszki itp. - zna się na tym, wie co jest dobre, a czego lepiej unikać i lubi dzielić się wiedzą z innymi - to już dobry początek. Oczywiście stworzenie własnego sklepu internetowego to także wiele decyzji technicznych, wybór platformy, hostingu, obsługa skrzynek e-mail, podłączenie statystyk - ale pamiętaj, że masz na to wszystko czas i liczy się dobry plan. Zawsze możesz też skorzystać z pomocy eksperta, który już wiele razy przechodził to, co czeka Ciebie i chętnie doradzi krok po kroku jakie decyzje podejmować. Do dzieła!

Bez względu na to ile masz lat, co robiłeś i jakie masz doświadczenie, jeżeli chcesz zmienić coś w swoim życiu zawodowym, nie chcesz wyjeżdżać do innego miasta aby znaleźć lepiej płatną pracę - rozważ założenie własnego sklepu internetowego z ofertą na której się znasz. Zapraszam również do spotkania ze mną, zawsze chętnie poradzę i pomogę w stworzeniu i rozwoju własnego sklepu internetowego.

Zapraszam do kontaktu: www.LukaszSobanski.pl

--

Łukasz Sobański od prawie 14 lat zajmuje się zawodowo e-marketingiem, a od 2008 roku mieszka w Płocku. Swoją karierę rozpoczął w warszawskich Agencjach Interaktywnych przygotowując kampanie e-marketingowe dla takich marek jak Briggs & Stratton, Samsung, Philips czy Onkyo. Przez ostatnie 5 lat zajmował się współtworzeniem start-upów technologicznych oraz ich promocją na rynkach europejskim, USA oraz Azji.

Obecnie doradza oraz prowadzi kampanie reklamowe on-line dla małych i średnich firm. Swoje doświadczenie opiera przede wszystkim na wieloletniej praktyce.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE