Reklama

Dlaczego sekundniki czasami nie działają? Wyjaśniamy

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego sekundniki czasami nie działają? Wyjaśniamy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sekundniki to świetne ułatwienie dla kierowców. Zmotoryzowani chwalą sobie ten prosty wynalazek, choć często pytają: dlaczego czasami nie działają?

Sekundniki to świetne ułatwienie dla kierowców. Zmotoryzowani chwalą sobie ten prosty wynalazek, choć często pytają: dlaczego czasami nie działają? 

Kilka lat temu na płockich skrzyżowaniach pojawiły się pierwsze sekundniki i szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Zaczęły pojawiać się więc na kolejnych i mimo że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa stwierdziło w zeszłym roku, że urządzenia są zamontowane nielegalnie, pozostały na swoim miejscu. 

Wielu kierowców przyzwyczaiło się więc do pomocnych urządzeń i nie wyobraża sobie, by zniknęły z płockich skrzyżowań. Coraz częściej dostajemy jednak zapytania, dlaczego niektóre sekundniki nie działają.

Sygnalizacje świetlne nie działają całą dobę w ten sam sposób. Niektóre z nich na noc są wyłączane, a inne dostosowują swój cykl pracy do pory dnia. Stąd przerwy w działaniu sekundników. 

- Zmiana cyklu pracy sygnalizacji świetlnej może powodować chwilowe błędne wskazanie sekundnika, w efekcie czego następuje wygaszenie wyświetlacza czasu pozostałego do zmiany sygnału na okres kilku minut - tłumaczy Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta. - Występujące chwilowe zakłócenia w pracy wynikają wyłącznie ze zmian programu sterowania pracą sygnalizacji świetlnej i mogą mieć miejsce kilka razy w ciągu doby, zależnie od skrzyżowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE