Reklama

Diecezja Płocka zainteresowana wolnymi częstotliwościami radiowymi. Nie tylko na Mazowszu

Opublikowano:
Autor:

Diecezja Płocka zainteresowana wolnymi częstotliwościami radiowymi. Nie tylko na Mazowszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niedawno ogłosiła konkursy na wolne częstotliwości umożliwiające rozpowszechnienie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Diecezja Płocka okazała się w dwóch przypadkach jedynym wnioskodawcą.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niedawno ogłosiła konkursy na wolne częstotliwości umożliwiające rozpowszechnienie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Diecezja Płocka okazała się w dwóch przypadkach jedynym wnioskodawcą.

Wnioski składało się do 24 maja. Zgodnie z opublikowaną informacją przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Diecezja Płocka jest zainteresowana rozszerzeniem koncesji w taki sposób, aby móc nadawać w Pułtusku na terenie Mazowsza (99,3 MHz - gminy objęte w całości lub części zasięgiem rozpowszechniania programu: Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Pułtusk, Winnica, Zatory), a także w Rypinie w województwie kujawsko-pomorskim (91,6 MHz - gminy objęte w całości lub części zasięgiem rozpowszechniania programu: Osiek, Rogowo, Rypin, Wąpielsk). Dekanat pułtuski i rypiński stanowią części diecezji płockiej.

- Zmiana będzie polegała na rozszerzeniu koncesji o kolejną stację nadawczą, na okres do wygaśnięcia zmienianej koncesji, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym, którego głównym celem jest wspieranie lokalnego Kościoła w jego misji ewangelizacyjnej poprzez zapewnienie odbiorcom oferty programowej, która będzie pomagać w integralnym rozwoju człowieka pojmowanego jako istota religijna żyjąca w wolnym i demokratycznym społeczeństwie. Społeczno-religijny charakter programu będzie realizowany poprzez różne rodzaje audycji i formy radiowe, w tym przez audycje słowne i inne przekazy słowne, które zajmą nie mniej niż 12% tygodniowego czasu nadawania programu. Audycje i inne przekazy niepochodzące od Koncesjonariusza, tj. niewytworzone przez Koncesjonariusza ani na jego wyłączne zamówienie, rozpowszechnione lub rozpowszechniane równocześnie w programie innego nadawcy, nie mogą stanowić więcej niż 90% dobowego czasu nadawania programu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE