Reklama

Desperat nie chciał pomocy. Stawiał opór

Opublikowano:
Autor:

Desperat nie chciał pomocy. Stawiał opór - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy wczoraj o wieczornym wydarzeniu na Wiśle w Płocku. Młody mężczyzna skoczył z mostu, prawdopodobnie z zamiarem popełnienia samobójstwa. Poznaliśmy już więcej szczegółów z akcji ratunkowej.

Pisaliśmy wczoraj o wieczornym wydarzeniu na Wiśle w Płocku. Młody mężczyzna skoczył z mostu, prawdopodobnie z zamiarem popełnienia samobójstwa. Poznaliśmy już więcej szczegółów z akcji ratunkowej.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godz. 19. Młodego mężczyznę zauważył wędkarz. To m.in. jego zasługa, że wszystko skończyło się szczęśliwie. Wędkarz zaalarmował policję, że z mostu im. Legionów Piłsudskiego ktoś skoczył do rzeki.

- Wędkarz od razu próbował pomóc desperatowi, jednak mężczyzna nie reagował na żadne sygnały - opowiada Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Na pomoc szybko ruszyli mundurowi, którzy w tym czasie pełnili służbę na łodzi. Funkcjonariusze zlokalizowali najpierw, gdzie jest desperat, a następnie podpłynęli i próbowali wyciągnąć go z wody. Mężczyzna nie chciał pomocy, wyrywał się, stawiał opór, co utrudniało wyciągnięcie go z wody. 

Na pomoc przypłynęli również ratownicy płockiego WOPR. Desperat został wciągnięty na łódź, a następnie szybko przetransportowany na brzeg, gdzie już czekała karetka pogotowia. Mężczyzna był przytomny, oddychał, jednak nie potrafił udzielać odpowiedzi na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Został zabrany przez karetkę do szpitala. 

- Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy brali udział w akcji, posiadają specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Wiedza, którą zdobywają na szkoleniach oraz umiejętności, są niezbędne właśnie do przeprowadzania takich akcji - dodaje Marta Lewandowska. - Wczorajsza akcja policjantów była walką o ludzkie życie - życie młodego mężczyzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE