Reklama

Deskorolką po warmińskich ulicach!

Opublikowano:
Autor:

Deskorolką po warmińskich ulicach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jazda na deskorolce od samego początku nie jest zwykłym sportem, ale też odzwierciedleniem stylu życia. Sama idea narodziła się w latach 50. XX wieku w Kalifornii, gdy miejscowi surferzy chcieli trenować tamtejszych bulwarach. Jednak sport szybko się rozpowszechnił i obecnie znany jest na całym świecie. W Polsce również zyskał ogromną popularność i w każdym mieście znajdziemy wielu miłośników deskorolki. A jak sytuacja wygląda na warmińskich ulicach?

Jazda na deskorolce od samego początku nie jest zwykłym sportem, ale też odzwierciedleniem stylu życia. Sama idea narodziła się w latach 50. XX wieku w Kalifornii, gdy miejscowi surferzy chcieli trenować tamtejszych bulwarach. Jednak sport szybko się rozpowszechnił i obecnie znany jest na całym świecie. W Polsce również zyskał ogromną popularność i w każdym mieście znajdziemy wielu miłośników deskorolki. A jak sytuacja wygląda na warmińskich ulicach?

W Olsztynie również nie brakuje miłośników tego stylu życia

Nie da się ukryć, że surferski styl życia wraca do Polski i cieszy się ogromną popularnością. Oczywiście w naszych warunkach najprościej postawić na deskorolki. W końcu fani desek na czterech kółkach mają znacznie więcej możliwości na znalezienie odpowiednich miejsc na polskich ulicach. W Olsztynie skaterzy najczęściej spotykają się w parkach Kusocińskiego i CRS Ukiel Bowl. Te miejsca dają im olbrzymie możliwości doskonalenia swoich umiejętności. Na CRS Ukiel Bowl odbywają się zawody Pool Jam, a ich pomysłodawcą jest Piotr Bauman. Przypuszcza się, że w samym Olsztynie aktywnie działa 100 skaterów, a drugie tyle z wielką chęcią tylko jeździ na desce. To sprawia, że w mieście ta subkultura bardzo się rozwija i taki styl życia podoba się coraz większej liczbie osób.

Jak wybrać odpowiednią deskorolkę?

Każdy, kto chce zacząć przygodę ze skateboardem, powinien zacząć od zakupu odpowiedniej deskorolki. W końcu to najważniejszy sprzęt skatera i bez tego nie ma szans zacząć przygody z tym sportem. Doskonałej jakości deskorolki można znaleźć na https://deskshop.pl/sprzet-na-lad/deskorolka, a co należy brać pod uwagę przy wyborze? Jak wybrać idealną deskorolkę dla początkujących?

Rozmiar blatu

Podstawowym elementem deskorolki jest rozmiar blatu i to właśnie jego szerokość powinna być podstawowym kryterium wyboru sprzętu. Za wąski może utrudniać komfort jazdy i nie sprzyjać nauce nowych tricków. Z kolei za szeroki blat bywa za ciężki i jazda na nim będzie niewygodna. Jeżeli chcemy uniknąć tego typu niespodzianek, to powinniśmy odpowiednio dobrać rozmiar. W tym celu pod uwagę należy brać rozmiar butów, wzrost i sposób wykorzystania deskorolki.

Koła

Koła deskorolki to kolejny ważny element sprzętu. W przypadku początkujących osób najlepiej dobierać rozmiar między 52 a 56 mm. Należy pamiętać, że mniejsze koła szybciej się rozpędzają, ale w ostateczności jeżdżą zdecydowanie wolniej niż te większe. Początkujące osoby powinny też szukać takich, które są lekkie i świetnie reagują na sterowanie. Lepiej sprawdzą się węższe kółka, ponieważ wytwarzają najmniejszy opór, a także szerszy set zapewniający większą przyczepność. Na koniec musimy pamiętać, że należy je też dobrać do przeznaczenia deskorolki.

Traki

Traki, czyli element łączący blat z kołami to kolejny istotny element sprzętu. W klasycznej deskorolce mają one kształt litery T, a dobiera się je pod kątem szerokości związanej z rozmiarem blatu. Szerokość traków również jest powiązana z przeznaczeniem sprzętu. Dlatego na początku powinniśmy się zastanowić, jakie dokładnie tricki chcemy wykonywać na nowej deskorolce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE