Reklama

Deska fiszka to niezmiennie hit. Stworzona do jazdy w mieście. I nie kosztuje dużo

Opublikowano:
Autor:

Deska fiszka to niezmiennie hit. Stworzona do jazdy w mieście. I nie kosztuje dużo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jazda na deskorolce to zarówno świetna zabawa, jak i sposób na sprawniejsze przemieszczanie się, a przy tym niezły patent na doskonałą kondycję i sylwetkę. Nic dziwnego, że deski nie tracą nic na swej popularności. Jednak to właśnie fiszki robią furorę. Perfekcyjnie sprawdzają się w miejskiej dżungli - pokonują chodniki i parkowe skwery. Są niewielkie i lekkie - można je wrzucić do torby lub plecaka, tuż przed wejściem do szkoły lub pracy. Dodatkowo cena - dobrej klasy fiszkę można nabyć za naprawdę rozsądne pieniądze.

Jazda na deskorolce to zarówno świetna zabawa, jak i sposób na sprawniejsze przemieszczanie się, a przy tym niezły patent na doskonałą kondycję i sylwetkę. Nic dziwnego, że deski nie tracą nic na swej popularności. Jednak to właśnie fiszki robią furorę. Perfekcyjnie sprawdzają się w miejskiej dżungli - pokonują chodniki i parkowe skwery. Są niewielkie i lekkie - można je wrzucić do torby lub plecaka, tuż przed wejściem do szkoły lub pracy. Dodatkowo cena - dobrej klasy fiszkę można nabyć za naprawdę rozsądne pieniądze.

Fiszka jest idealna do codziennej jazdy po mieście

Dlatego to deska wybierana zarówno przez ludzi młodych, jak i całkiem dorosłych. Śmiało można stwierdzić, że fiszki to nowy miejski środek transportu. Czym dokładnie jest deska fiszka? Otóż fisboard to odmiana klasycznej deskorolki. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi, jaki posiada. Ten przypomina bowiem rybę, czyli fish. Deskorolki fiszki posiadają miękkie, duże kółka, miękki track i odpowiednio wyprofilowany deck. Wszystko to w połączeniu z niewielkimi rozmiarami i niewielką wagą (blat wykonany jest z plastiku lub innych tworzyw sztucznych) sprawia, że deski tego typu użytkuje się wyjątkowo wygodnie. Fiszka jest poręczna, łatwo ją przechować (brak papieru ściernego nie uszkodzi wnętrza torby, czy plecaka), a przy tym pozwala osiągać całkiem spore prędkości. Dodatkowo, dzięki temu, że jest zwrotna, a przy tym stabilna nawet na nierównym podłożu, sprawdza się w jeździe po chodnikach, ulicach, parkowych skwerach i placach zabaw. Młodsi mają z jazdy przede wszystkim fantastyczną zabawę (deska nie nadaje się jednak do wykonywania trików i deskorolkowych sztuczek). Starsi - świetny środek transportu w poruszaniu się po mieście i alternatywa dla hulajnogi, czy roweru.

Dla kogo fiszka?

Fiszki to deski zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Wielu rodziców decyduje się na zakup tego typu deskorolki także dla swoich młodszych pociech - jako sprzęt do nauki jazdy na deskorolce. Mimo iż lekkość i niewielkie rozmiary deski mogą wydawać się niepozorne, tą wyróżnia naprawdę duży udźwig - nawet do 100 kg. Wybierając deskę trzeba jedynie zwrócić uwagę na jej wymiary. Deski fiszki dla dorosłych są nieco dłuższe i szersze - dzięki temu dorosła stopa swobodnie mieści się na ich powierzchni. Z rozmiarem nie można jednak przesadzać. Powinien być dopasowany. Zbyt długa fiszka straci bowiem na swej zwrotności.

Drewniana czy plastikowa - jaką fiszkę wybrać?

Do wyboru mamy generalnie dwa rozwiązania. Wyjątkowo wytrzymałe deski drewniane (najczęściej połączenie klonu kanadyjskiego oraz drewna bambusowego) i ultra lekkie plastikowe. Każdy typ sprawdzi się podczas jazdy perfekcyjnie. Każdy wyposażony będzie również w antypoślizgową nawierzchnię uniemożliwiającą zsunięcie się nogi z deskorolki. Zasadnicza różnica dotyczy tutaj wagi oraz designu (tutaj wybór to już jedynie kwestia naszych indywidualnych preferencji).

Wybierając deskę fiszkę warto zwrócić uwagę na jej kółka. Miękkie poliuretanowe umożliwiają szybką jazdę oraz świetnie absorbują wszelkie drgania powstałe w czasie jazdy po nierównościach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE