Reklama

Dereszowska na płockiej scenie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dereszowska na płockiej scenie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Machina del Tango wraz z wokalistką Anną Dereszowską, wspierana przez kwintet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej oraz tancerzy – Annę Iberszer i Piotra Woźniaka podczas koncertu w Płocku wykonała utwory z dwóch płyt „Tangomiania” oraz „Tango va Banque – tanga filmowe”.

Machina del Tango wraz z wokalistką Anną Dereszowską, wspierana przez kwintet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej oraz tancerzy – Annę Iberszer i Piotra Woźniaka podczas koncertu w Płocku wykonała utwory z dwóch płyt „Tangomiania” oraz „Tango va Banque – tanga filmowe”.

Pianistka formacji Machina del Tango Urszula Borkowska jest w stanie zaaranżować w rytmie tanga nawet utwory, które nie należą do tego gatunku muzycznego. Dotyczy to przede wszystkim znanych piosenek filmowych, ale także… Preludium d-dur Fryderyka Chopina. W sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej utwór ten miał – jak zapewnił kontrabasista MdT Sebastian Wypych – swoją światową prapremierę w nowej aranżacji.

Machina del Tango to formacja, która powstała w 2001 roku. Koncertuje z najlepszymi polskimi orkiestrami skrzypcowymi. Wśród jej zagranicznych występów godny podkreślenia jest udział w festiwalu tanga w Buenos Aires w 2009 roku. Grupa ma na koncie dwie trasy koncertowe ze znakomitą argentyńską śpiewaczką Susanną Moncayo.

MdT najchętniej wykonuje tango nuevo, łączące w sobie tango wzbogacone elementami muzyki współczesnej, muzyki folk i jazzu. Zespół wciąż poszukuje nowych, oryginalnych rozwiązań stylistycznych. Jednym z efektów takich poszukiwań jest właśnie nowa aranżacja jednego z chopinowskich preludiów.

W skład formacji Machina del Tango wchodzą muzycy związani z rozmaitymi projektami, połączeni miłością do tanga: kontrabasista Sebastian Wypych, pianistka Urszula Borkowska, akordeonista Rafał Grząka (wcześniej na akordeonie i bandoneonie grał Klaudiusz Baran), perkusista Piotr Maślanka, skrzypek Grzegorz Lalek (w Płocku zastąpiony przez występującą gościnnie Annę Wandtke) oraz aktorka i wokalistka Anna Dereszowska, która do zespołu dołączyła w 2007 roku.

Płocka widownia była pod wrażeniem brawurowo zaśpiewanego „Mein Herr” znanego z wykonania Lizy Minelli w „Kabarecie”, wspomnianego już wcześniej Preludium d-dur Fryderyka Chopina, „To tylko tango” z repertuaru Maanamu (utwór ten wykonany był jako bis). Największe owacje stały się jednak udziałem Anny Ibersher, która genialnie zatańczyła „Cite tango”. Ciekawostką jest fakt, iż tancerka podczas poprzedniego koncertu w Płocku w lipcu 2012 roku z zespołem Machina del Tango i Anną Dereszowską tańczyła będąc w zaawansowanej ciąży. Tym razem z widocznym "brzuszkiem" wystąpiła przed płocką publicznością Anna Dereszowska.

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE