Reklama

Demontują wiaty na przystankach. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Demontują wiaty na przystankach. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przeciągu najbliższych dni niektóre stare wiaty znikną z płockich ulic. Zastąpią je nowe, dodatkowo wyposażone w jedno lub dwustronne tablice informacji pasażerskiej.

W przeciągu najbliższych dni niektóre stare wiaty znikną z płockich ulic. Zastąpią je nowe, dodatkowo wyposażone w jedno lub dwustronne tablice informacji pasażerskiej.

 

Jak właśnie poinformował płocki Ratusz, lada moment zacznie się demontaż wybranych wiat przystankowych na terenie miasta, co będzie się wiązało z chwilowymi niedogodnościami dla pasażerów. Takie wiaty okazują się wręcz niezastąpione szczególnie podczas ulewnego deszczu, o czym mieliśmy okazję się przekonać chociażby podczas ostatniego weekendu. Teraz część z nich zostanie przeniesiona w inne miejsca, aby mogły pojawić się nowe, bardziej nowoczesne.

Nowiutkie wiaty, jak już pisaliśmy, zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej, 12 jednostronnych zainstalowanych w wiacie oraz 8 jednostronnych na postumencie. Będą one dla naszej wygody podświetlane, jak również monitorowane i dodatkowo wyposażone w komunikację alarmową na wypadek, gdyby doszło do jakiegoś aktu wandalizmu na przystanku.

Samo zamówienie podzielono na dwa etapy. Etap pierwszy zakończy się 22 lipca. W jego trakcie wykonawca opracował i przekazał dokumentację projektowo-kosztorysową, uzyskał stosowne decyzje i zgody, opracował kosztorys i dokładny harmonogram robót. Dopiero w drugim etapie, a ten zakończy się najprawdopodobniej we wrześniu bieżącego roku, zobaczymy 20 nowych wiat wraz z gablotami typu „City light”, z systemem elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej. To właśnie dzięki nim poznamy rzeczywisty czas przyjazdu pojazdu na przystanek oraz zapoznamy się z planowanymi zmianami w rozkładzie jazdy.

Realizacja projektu odbywa się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że poszczególne wiaty, w zależności od szacowanej ilości pasażerów, będą się od siebie różniły wielkością. Architektonicznie jednak mają być podobne do siebie.

Całość inwestycji, za którą odpowiada firma Wasko z Gliwic, zostanie zrealizowana za kwotę 2 mln 116 tyś. zł z wykorzystaniem środków europejskich.

Poniżej podajemy 20 lokalizacji nowych wiat przystankowych:

1) Przystanki, na których pojawi się wiata wraz z dwustronną elektroniczną tablicą informacyjną na postumencie i z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej :

- Jachowicza 05, przystanek na ul. Jachowicza,

- Armii Krajowej, przystanek na ul. Wyszogrodzkiej,  

- Skarpa, przystanek na ul. Dobrzyńskiej,  

- Gradowskiego, przystanek na ul. Kolegialnej,

- Kwiatka, przystanek przy ul. Kwiatka,

- Jachowicza 02, przystanek na ul. Bielskiej,  

- Rembielińskiego, przystanek na ul. Tysiąclecia,

- Czwartaków, przystanek na ul. Czwartaków.

2) Przystanki, na których pojawi się wiata wraz z jednostronną elektroniczną tablicą informacyjną w wiacie i z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej :

- Winiary Szpital, przystanek na  ul. Medycznej,

- Pszczela,  przystanek na  ul. Miodowej,

- Misjonarska, przystanek na  ul. Sienkiewicza,

- Sikorskiego, przystanek na  ul. Armii Krajowej,

- Jachowicza 03, przystanek na  ul. Bielskiej,

- Wolskiego, przystanek na  ul. Tysiąclecia,

- Piękna, przystanek na  ul. Jachowicza,

- Jachowicza 08, przystanek na ul. Jachowicza,

- Rembielińskiego, przystanek na  ul. Tysiąclecia,

- Stanisławówka, przystanek na  ul. Jachowicza,

- Orlińskiego, przystanek na  ul. Gwardii Ludowej,

- Tumska, przystanek na ul. Sienkiewicza.

Czytaj też:

Fot. UMP

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE