Reklama

Deficytowe zawody medyczne na lokalnym rynku. Kwalifikacje można zdobyć w bezpłatnej szkole

Opublikowano: śr, 26 sty 2022 10:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wpływ na wybór drogi zawodowej mają różne czynniki, często są to zainteresowania albo nacisk ze strony rodziny, czasem przypadek. Aby nie dołączyć do grona bezrobotnych z zawodami nadwyżkowymi, opłaca się zajrzeć do prognoz dotyczących zawodów deficytowych. Dzięki temu można świadomie pokierować swoją karierą zawodową.

Jedną z atrakcyjnych branż, w której występuje duże zapotrzebowanie na różne zawody jest medyczno- opiekuńcza. W powiecie płockim również brakuje pracowników z tej branży. Są to nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również zawody, które można wykonywać po ukończeniu szkoły policealnej Pascal w Płocku.

Jakich pracowników z branży medycznej brakuje w Płocku?

Z raportu Barometr Zawodów 2021 wynika, że najbardziej deficytowe zawody w branży medyczno- opiekuńczej w Polsce to między innymi opiekun medyczny i masażysta. Wśród przyczyn wymieniona jest migracja pracowników za granicę bądź do większych miast oraz brak predyspozycji do pracy w zawodzie pomimo posiadanych kwalifikacji.

W powiecie płockim w 2021 roku występował deficyt masażystów i fizjoterapeutów. Podobnie w powiecie sierpeckim i żuromińskim. Taka sama sytuacja ma miejsce w wielu powiatach województwa mazowieckiego.

Wśród zawodów deficytowych jest również opiekun osób starszych i niepełnosprawnych. W województwie mazowieckim opiekunowie medyczni bez problemu znajdą zatrudnienie w wielu powiatach. To jeden z przyszłościowych zawodów, głównie dlatego, że jesteśmy społeczeństwem starzejącym się.

Bezpłatna szkoła policealna Pascal Płock

W branży medycznej zatrudnienie znajdują nie tylko absolwenci szkół wyższych. Szkoła policealna Pascal w Płocku oferuje kształcenie na takich kierunkach jak: opiekun medyczny, technik masażysta, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej, terapeuta zajęciowy.  Wśród nich są wymienione wcześniej zawody deficytowe.

Pascal zaprasza do kontynuowania nauki wszystkich, którzy ukończyli szkołę średnią- nie jest wymagana matura. Dzięki temu również bez matury można zdobyć atrakcyjny zawód i rozwijać swoją karierę w branży medycznej, w naszym mieście, powiecie.

Nauka w Pascalu trwa od roku do dwóch lat w zależności od kierunku i jest bezpłatna. Można ją połączyć z innym kierunkiem bądź pracą, gdyż zajęcia odbywają się zazwyczaj w weekendy.

Roczne kursy

Pascal oferuje również kursy przygotowujące do pracy w branży medycznej. Nowe umiejętności można zdobyć już w rok. Potwierdza je wydany przez szkolę certyfikat oraz zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ofercie są kursy: biomasażysty i rejestratorki medycznej. Każdy z nich jest pomysłem na poszerzenie posiadanych kwalifikacji bądź sposobem na przekwalifikowanie i rozpoczęcie kariery w zupełnie innej branży.

Autorzy raportu Barometr Zawodów 2021 podkreślają, że w branży medycznej już zatrudniani są cudzoziemcy. Natomiast i to nie zaspokaja zapotrzebowania na rynku.

Zapisy są prowadzone w Sekretariacie szkoły Pascal w Płocku przy Al. Jachowicza 40/18

Istnieje możliwość rezerwacji miejsca online:

 

Źródło:

barometrzawodow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE