Reklama

Debiutancki album płockich chórzystów

Opublikowano:
Autor:

Debiutancki album płockich chórzystów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas zaplanowanej na 22 grudnia Wigilii przed Ratuszem odbędzie się oficjalna premiera płyty „Jaki piękny świat” chóru Vox Singers.

Podczas zaplanowanej na 22 grudnia Wigilii przed Ratuszem odbędzie się oficjalna premiera płyty „Jaki piękny świat” chóru Vox Singers.

– Naszą pierwszą płytę nazwaliśmy „Jaki piękny świat”. Tytuł nawiązuje do pięknej piosenki Włodzimierza Korcza – powiedział Robert Majewski, dyrektor chóru. Współpraca z tym wybitnym kompozytorem i aranżerem zaowocowała wielkimi międzynarodowymi sukcesami podczas European Choir Games Graz 2013.
Chór płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zdobył w Austrii Złoty Dyplom i zwyciężył w kategorii „muzyka pop”. Wydzielony z niego kwartet Positive Vibrations sięgnął po złoty medal. – Sukces, zawdzięczany głównie współpracy z Włodzimierzem Korczem, jest tym większy, że osiągnięty pół roku od powołania do życia chóru działającego przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki – przyznał Robert Majewski.
Album „Jaki piękny świat” został nagrany w studiu Sound&More, w którym wcześniej pracowali między innymi: Anna Maria Jopek, Staszek Sojka, Bajm, Andrzej Jagodziński Trio, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Budka Suflera i Adam Sztaba.
Premiera materiału zamieszczonego na płycie odbędzie się 22 grudnia podczas Wigilii przed Ratuszem. Występ chóru ma się rozpocząć o 19.30.
– Wszystkie utwory chcemy zadedykować najbliższym oraz tym, którzy przyczynili się do powstania tej płyty, a w szczególności naszym miłośnikom, którzy wspierają nas każdego dnia – powiedział Robert Majewski. – To wy dajecie nam siłę i wiarę, że to co robimy, ma sens i jest dla kogoś ważne. To dzięki wam wpisujemy się w muzyczną historię naszego pięknego miasta. Z wami pragniemy wciąż dopisywać jej kolejne rozdziały.
Warto dodać, że Vox Singers i Positive Vibrations znalazły się niedawno na liście najlepszych chórów świata w rankingu Interkultur. Wśród najlepszych na świecie chórów śpiewających pop, jazz i gospel, Positive Vibrations (jazzowy kwartet wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki) zajął bardzo wysokie, dwudzieste miejsce, będąc najwyżej notowanym polskim zespołem w tej kategorii.
W TOP 1000 wśród chórów we wszystkich kategoriach Positive Vibrations sklasyfikowano na 131., a Vox Singers – na 444. miejscu na świecie. Awans z 738. pozycji był możliwy dzięki wygranej w kategorii pop podczas 1st European Choir Games - Graz 2013.

Fot. Archiwum Vox Singers

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE