Reklama

Debata poświęcona bezpieczeństwu w Drobinie

Opublikowano:
Autor:

Debata poświęcona bezpieczeństwu w Drobinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Drobinie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Podczas spotkania mieszkańcy zostali zapoznani ze stanem bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy oraz powiatu płockiego. Policjanci przypomnieli również zasady korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Drobinie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Podczas spotkania mieszkańcy zostali zapoznani ze stanem bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy oraz powiatu płockiego. Policjanci przypomnieli również zasady korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W debacie poświęconej bezpieczeństwu wzięli udział mieszkańcy miasta i gminy Drobin, przedstawiciele władz samorządowych Drobina z burmistrzem Andrzejem Samorajem, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Płocku, z członkiem zarządu powiatu Krzysztofem Wielcem oraz komendant policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski i policjanci z Płocka oraz policji w Drobinie.

Debata wpisuje się w program debat społecznych, które prowadzone są na terenie całego Mazowsza. W Drobinie policjanci spotkali się z mieszkańcami już po raz trzeci. Efektem tych spotkań było m.in. uzupełnienie stanu kadrowego Posterunku Policji w Drobinie o jednego funkcjonariusza czy też poprawa infrastruktury drogowej na terenie miasta i gminy Drobin. 

Jak wyjaśnia Krzysztof Piasek, podczas spotkania komendant w Płocku oraz kierownik policji w Drobinie omówili stan bezpieczeństwa w mieście i gminie Drobin oraz na terenie całego powiatu płockiego. Komendant zwrócił uwagę uczestnikom spotkania na fakt, że w 2017 roku na terenie miasta i gminy Drobin odnotowano spadek przestępczości przy jednoczesnym wzroście wykrywalności przestępstw. Zaznaczył jednak, że taki stan rzeczy był możliwy do uzyskania również dzięki bardzo dobrej współpracy policji  z Samorządem Drobina oraz Starostwem Powiatowym w Płocku.

Policjanci, łącząc się online ze stroną Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przypomnieli cele, jakim ma służyć to narzędzie oraz, w jaki sposób można z niego korzystać. Omówili również stan realizacji spraw, które za pośrednictwem KMZB zostały zgłoszone na terenie miasta i gminy Drobin w 2017 roku.

- Ważnym elementem spotkania było również przedstawienie sylwetek dzielnicowych z Posterunku Policji w Drobinie oraz ich zadań priorytetowych - twierdzi Krzysztof Piasek. - Prezentując dzielnicowych policjanci przypomnieli również o aplikacji Moja Komenda ułatwiającej m.in. kontakt z dzielnicowymi.

Po prezentacji dzielnicowych nastąpiła dyskusja z udziałem mieszkańców. W dyskusji poruszone zostały sprawy dotyczące infrastruktury drogowej w Drobinie, jeden z mieszkańców poprosił o uściślenie danych dotyczących przestępczości na terenie miasta i gminy Drobin oraz na terenie powiatu płockiego. Komendant Żelechowski ustosunkował się również do pytań dotyczących możliwości utworzenia w Drobinie komisariatu policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE