Reklama

Dawny płocki Manhattan zmieni się w osiedle mieszkaniowe

Opublikowano:
Autor:

Dawny płocki Manhattan zmieni się w osiedle mieszkaniowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezagospodarowany teren w centrum Płocka przejdzie przemianę. Praca wre już od pewnego czasu. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w marcu 2021 r.

Niezagospodarowany teren w centrum Płocka przejdzie przemianę. Praca wre już od pewnego czasu. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w marcu 2021 r.

Niektórzy zastanawiali się co powstaje na terenie dawnego targowiska między Bielską i Ostatnią a Kobylińskiego, ironicznie nazywanym płockim Manhattanem. To duży teren w centrum miasta, z potencjałem, który stopniowo zarastał chaszczami. Brakowało dobrego pomysłu, koncepcji i inwestora. Pojawiały się zresztą różne koncepcje, a to utworzenia terenu zielonego, innym razem parkingu (jeszcze zanim powstała Płatna Strefa Parkowania). Ponadto plan możliwego zagospodarowania przestrzennego pozwalał na powstanie przestrzeni przeznaczonej na funkcje biurowo-administracyjne. Dopiero po zmianach plan dopuścił również budownictwo mieszkalne do siedmiu kondygnacji. Co istotne, poszczególne działki należały m.in. do spółki Rynex (tu się nic zmieniło w kwestii właścicielskiej), natomiast to prywatny właściciel sprzedał swoją działkę pod przyszłą zabudowę. W rezultacie powstanie budynek, chociaż nieco niższy, jako element osiedla mieszkaniowego Nowy Manhattan. Za inwestycję odpowiada firma WP Development.

Fot. WP Develompent

Obecnie powstaje hala garażowa z komórkami lokatorskimi (poziom -1), na parterze przewidziano halę garażową oraz trzy lokale handlowo-usługowe, z kolei 90 mieszkań o metrażach od 33 do 67 metrach kwadratowych znajdzie się na kolejnych pięciu piętrach. Nie będzie konieczności wchodzenia po schodach na samą górę, na wszystkie kondygnacje lokatorzy dojadą windą. Ceny mieszkań zaczynają się od 4.600,- zł / m2.

Teren wielorodzinnego osiedla będzie zamknięty, znajdą się na nim także ogólnodostępne miejsca parkingowe.

Oprócz dewelopera, swoje budowlane dotyczące tego terenu plany ma również spółka Rynex, która chciałaby w przyszłości wybudować blok mieszkalny również z powierzchnią handlowo-usługową na terenie od strony al. Kobylińskiego.

- Na razie robimy przymiarki do tej inwestycji - mówi wiceprezes spółki, Michał Luczewski. - Planujemy zlecenie projektu w 2020 r., natomiast realizację w 2021 r.

Dodaje, że spółka stara się, aby wizja zagospodarowania była spójna z planami płockiego Ratusza (chociażby w zakresie ciągów komunikacyjnych przewidywanych z planie zagospodarowania przestrzennego). Były także rozmowy z deweloperem odpowiadającym za powstanie osiedla Nowy Manhattan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE