Reklama

Dary z WOŚP pojawiły się w Płocku. Sprzęt warty kilkaset tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Dary z WOŚP pojawiły się w Płocku. Sprzęt warty kilkaset tysięcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna dziewięć miesięcy po 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprzęt dotarł do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 15 stycznia orkiestra kwestowała na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Niespełna dziewięć miesięcy po 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprzęt dotarł do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 15 stycznia orkiestra kwestowała na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

To już kolejny sprzęt, jaki Zakład PIelęgnacyjno-Opiekuńczy dostał od WOŚPu. Tym razem do placówki przy ul. Tysiąclecia dotarło 30 łóżek sterowanych elektronicznie z materacem i szafką przyłóżkową, podnośnik i pionizator, fotel kąpielowy, pulsoksymetr i pięć wózków inwalidzkich. Jeden z nich trafił do pani Bożeny, która już od kilkunastu dni korzysta ze sprzętu. Kobieta nie kryła radości. 

- Cieszę się z tego wózka, bo jest leciutki - mówiła z uśmiechem. - Sama mogę podjechać pod górkę, zjechać. Mogę sama jeździć do łazienki, jestem bardzo zadowolona. Poprzedni był ciężki, dużo trudniej było się na nim poruszać. 

Szacunkowa wartość sprzętu, jaki otrzymała placówka, to ok. 300 tys. złotych. Przy Tysiąclecia czekają jeszcze na pięć materaców przeciwodleżynowych. 

- W poprzednim finale zebraliśmy w Płocku rekordowe ponad 300 tys. złotych - przypomniał prezydent Andrzej Nowakowski. - Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które tak chętnie wrzucały pieniądze do puszek. Już niedługo spotkamy się przy okazji 26. finału. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE