Reklama

Darmowy terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Opublikowano:
Autor:

 Darmowy terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Program Polska Bezgotówkowa ma pomóc w zwiększeniu liczby miejsc, w których klienci będą mogli dokonywać płatności bezgotówkowych. Mogą z niego skorzystać firmy, które z różnych powodów wahają się nad wprowadzeniem takich rozliczeń.

Program Polska Bezgotówkowa ma pomóc w zwiększeniu liczby miejsc, w których klienci będą mogli dokonywać płatności bezgotówkowych. Mogą z niego skorzystać firmy, które z różnych powodów wahają się nad wprowadzeniem takich rozliczeń.

Dzięki preferencyjnym warunkom związanym z udziałem w Programie Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorstwa mogą łatwiej przystosować się do akceptowania takich płatności. Kto może uczestniczyć w programie i jakie korzyści z niego wynikają? 

Jakie są warunki uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa? 

Zgodnie z koncepcją programu, możliwość uzyskania darmowych terminali płatniczych jest skierowana do określonych przedsiębiorców, głównie z sektora MŚP, więc istnieją pewne kryteria uczestnictwa, które trzeba spełnić, aby wniosek został przyjęty. Jednym z podstawowych warunków jest to, że dany przedsiębiorca w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie umożliwiał realizowania płatności bezgotówkowych.

Z akcji wyłączone są również sieci handlowo-usługowe oraz franczyzobiorcy z więcej niż pięcioma placówkami. Darmowego terminala płatniczego nie można również uzyskać, gdy jest się operatorem automatów vendingowych oraz maszyn samoobsługowych, takich jak choćby biletomaty.

Przystępując do programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca zobowiązuje się, że nie będzie pobierał dodatkowych opłat od klientów dokonujących płatności poprzez darmowy terminal płatniczy. Sama placówka zostaje również oznakowana naklejkami z logo organizacji płatniczych oraz programu. Zgodnie z zasadami, przedsiębiorca może ubiegać się nawet o trzy darmowe terminale płatnicze. 

Czego można oczekiwać po uczestnictwie w programie? 

Przedsiębiorcy, których wnioski o uczestnictwo w programie Polska Bezgotówkowa zostały rozpatrzone pozytywnie, poza darmowymi terminalami płatniczymi otrzymują także dofinansowanie przez pierwszych 12 miesięcy. Dzięki temu nie płacą abonamentu za dzierżawę darmowego terminala płatniczego oraz nie obejmują ich opłaty z tytułu prowizji za transakcje.

Dla najmniejszych firm nie ma ustalonego minimalnego poziomu obrotu. Istnieje natomiast regulacja dotycząca maksymalnego obrotu na konkretnym terminalu. Jest to kwota 100 tysięcy złotych. Są to jednak rzadko spotykane sytuacje w kontekście firm z sektora MŚP, więc granica obrotu jest ustalona na optymalnym poziomie.

Korzystając z programu, przedsiębiorca podpisuje umowę z wybranym przez siebie agentem rozliczeniowym. Po bezpłatnych 12 miesiącach obowiązują zatem warunki, które określono w umowie. Więcej informacji o programie Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/ gdzie możesz także rozpocząć proces ubiegania się o darmowe terminale płatnicze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE