Reklama

Dantejskie sceny przy zoo. Rok w rok

Opublikowano:
Autor:

Dantejskie sceny przy zoo. Rok w rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma się co łudzić - aż do jesieni przy zoo czekają nas dantejskie sceny związane z parkowaniem przy Norbertańskiej, bo samochodów jest więcej niż miejsc postojowych. Nasza czytelniczka ma dwa pomysły, które pozwolą choć trochę zaradzić temu impasowi.

Nie ma się co łudzić - aż do jesieni przy zoo czekają nas dantejskie sceny związane z parkowaniem przy Norbertańskiej, bo samochodów jest więcej niż miejsc postojowych. Nasza czytelniczka ma dwa pomysły, które pozwolą choć trochę zaradzić temu impasowi.

Na początek powiedzmy sobie otwarcie - sytuacja z parkowaniem przy zoo jest niełatwa i będzie taka dopóki w tym rejonie nie powstanie nowy parking (na przykład na ternie obecnej strzelnicy, której trzeba by zapewnić nowe lokum, na co się - niestety - nie zanosi).

Efekt jest taki, że w weekendy od wiosny do jesieni zastawiony samochodami jest każdy skrawek wolnej przestrzeni, łącznie z trawnikami i krawężnikami na odcinku od skrzyżowania z Kilińskiego aż do przejścia kolejowego na Norbertańskiej. Poza miejscami postojowymi dla autokarów.

I właśnie taką pustą wyspę pośród tłoku aut zauważyła nasza czytelniczka. - Czy nie można by w weekendy, gdy zwykle autokary np. z dziećmi ze szkół nie przyjeżdżają, udostępnić parking dla autokarów również autom osobowym? - pyta płocczanka. 

Choć okazuje się, że miejsc dla autokarów nie ma w mieście wcale zbyt wiele (poza tym przy  zoo, autobusy z wycieczkami zatrzymują się jeszcze przy pl. Obrońców Warszawy i nad Wisłą), Ratusz obiecał rozważyć udostępnienie miejsc postojowych dla aut osobowych w weekendy. - Trzeba się będzie zastanowić, w jaki sposób to rozwiązać, by samochody parkujące bliżej jezdni nie zastawiały tych, które staną bliżej krawężnika - zastrzega Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Być może pomóc w tym mogliby strażnicy miejscy, którzy - przynajmniej obecnie - często goszczą w tym rejonie. -  Patrole wystawiane są prawie w każdy weekend przy zoo również z tego względu, że kierujący  starają się bardziej rozsądnie parkować, gdy widzą umundurowanych funkcjonariuszy - potwierdza Jolanta Głowacka, rzeczniczka straży miejskiej.

Druga sprawa to parking przy Siedemdziesiątce, na którym mogą parkować odwiedzający zoo. Zdaniem naszej czytelniczki, informacja na temat parkingu tuż obok jest mało widoczna. - W opinii drogowców parking przy Zespole Szkół Technicznych jest dobrze oznakowany, ale jeśli faktycznie zachodzi potrzeba lepszego dotarcia z tą informacją, rozważymy umieszczenie dodatkowych znaków drogowych przy Norbertańskiej i na parkingu przy Warszawskiej, które poinformują kierowców, że 70 m dalej znajduje się kolejny parking - zapowiada Ratusz.

Parking przed zoo. W ciągu tygodnia nie jets tak źle, zatrzęsienie aut pojawia sie tu w weekendy, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE