Reklama

Daleki dojazd do pracy? Możesz otrzymać prawie 10 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Daleki dojazd do pracy? Możesz otrzymać prawie 10 tys. zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezrobotni w wieku do lat 30, planujący podjąć zatrudnienie w odległości co najmniej 80 km od miejsca zamieszkania, mogą się ubiegać o bon na zasiedlenie.

Bezrobotni w wieku do lat 30, planujący podjąć zatrudnienie w odległości co najmniej 80 km od miejsca zamieszkania, mogą się ubiegać o bon na zasiedlenie.

Miejski Urząd Pracy w Płocku ma pieniądze na taką pomoc ze środków Unii Europejskiej. Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w MUP jako bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, w tym osoby z niepełnosprawnościami i długotrwale bezrobotne.

Bon zasiedleniowy jest bezzwrotny, w tym roku można otrzymać do 9.863,18 zł. O pomoc można się ubiegać w dowolnym momencie roku, wystarczy złożyć wniosek i dołączyć odpowiednie dokumenty, potwierdzające, żre dana osoba zostanie zatrudniona na umowę o pracę. 

Co ważne, miejsce, w którym zainteresowany zamierza podjąć zatrudnienie, musi być oddalone od naszego miejsca zamieszkania o co najmniej 80 km lub trzy godziny drogi (w sumie dwie strony). Pieniądze z bonu można przeznaczyć na dowolny cel, ale powinien być on związany z zasiedleniem w nowej miejscowości. Ważne, by w momencie podpisywania umowy o bon zasiedleniowy osoba zainteresowana była zarejestrowani jako bezrobotna.

Wnioski wypełnione na udostępnionym przez MUP formularzu można składać w jednej w niżej wymienionych form:
- umieszczając oryginał wniosku (odręcznie podpisany przez wnioskodawcę) w pojemniku ustawionym przy wejściu do siedziby MUP ul. 3 Maja 16  - I piętro od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15,
- przesyłając oryginał wniosku (odręcznie podpisany przez wnioskodawcę) za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
- przesyłając wniosek (podpisany elektronicznie przez wnioskodawcę) na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą MUP w Płocku w ramach opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE