Reklama

Czytelnik pyta: dlaczego prezes nie obniżył stawki?

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik pyta: dlaczego prezes nie obniżył stawki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy zostali zaskoczeni informacją że PKN Orlen zdecydował się obniżyć stawki za ogrzewanie dla naszego miasta o 15%. Niektórzy lokatorzy skarżą się jednak, że nie odczuli hojności koncernu w swoich portfelach.

Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy zostali zaskoczeni informacją że PKN Orlen zdecydował się obniżyć stawki za ogrzewanie dla naszego miasta o 15%. Niektórzy lokatorzy skarżą się jednak, że nie odczuli hojności koncernu w swoich portfelach. 

Napisał do nas niezadowolony mieszkaniec bloku przy ul. 3 Maja, należącego do Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik".

- Mamy pytanie do Państwa redakcji. Czy jako portal możecie się dowiedzieć, czemu pan prezes spółdzielni mieszkaniowej MSM CHEMIK nie zmniejszył kosztów centralnego ogrzewania ? Dokładnie chodzi nam o zmniejszenie kosztów przez PKN ORLEN dla mieszkańców Płocka. My mieszkańcy Chemika przy ul 3 Maja nie dostaliśmy zniżek, a wiemy że w innych spółdzielniach prezesi to zrobili. 

[ZT]14097[/ZT]

I rzeczywiście - o obniżce swoich lokatorów poinformowała na przykład Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

O sytuacji w Chemiku rozmawialiśmy z z Wojciechem Zielińskim, wiceprezesem spółdzielni. 

- Wiem, że jedna spółdzielnia zdecydowała się obniżyć stawki, ale my spodziewaliśmy się takiej aury. Ogrzewanie jest bardzo drogie i myślę, że zareagowaliśmy odpowiednio. To pokaże końcowe rozliczenie. Stawki za ciepło za dany rok kalendarzowy zawsze rozliczamy do czerwca - mówił. 

Obniżka wprowadzona przez koncern obowiązuje jednak dopiero dopiero od początku tego roku, więc rozliczenie za ten okres lokatorzy poznają w czerwcu 2018. - Jeszcze przed obniżką zmieniliśmy swoje opłaty czynszowe. Ciepło obniżyliśmy, a podnieśliśmy eksploatację. Czytelnik pewnie wszystkiego nie powiedział. Nie obniżyliśmy jednak po tej głośnej, orlenowskiej i ludzie patrzą na innych, a nie patrzą na poprzednią - dodał zastępca prezesa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE