Reklama

Czytelnik: Przyjeżdża cyrk. Jak to możliwe?

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Przyjeżdża cyrk. Jak to możliwe? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Takie pytania zadają sobie nasi czytelnicy na wieść o zaplanowanym występie cyrku. A co z prezydenckim zarządzeniem zakazującym występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Takie pytania zadają sobie nasi czytelnicy na wieść o zaplanowanym występie cyrku. A co z prezydenckim zarządzeniem zakazującym występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Przypomnijmy: 22 stycznia br. prezydent wydał zarządzenie ku uciesze przeciwników cyrków, w których główną rolę grają egzotyczne zwierzęta. Wiadomość ucieszyła również te osoby, którym nie podobało się, że namiot cyrkowców zajmuje największy i jeden z nielicznych parkingów w ścisłym centrum miasta (czekają na podobny zakaz odnośnie wesołego miasteczka, które rok w rok rozstawia się podczas Jarmarku Tumskiego).

Nasi czytelnicy byli więc zdzwieni, gdy teraz, raptem miesiąc później, w przy sklepowych kasach zobaczyli charakterystyczne bilety do cyrku Zalewski, który ma wystąpić 28 lutego na Podolszycach na działce, na której zawsze rozstawia się wesołe miasteczko, koło sklepu Agata Meble i wieżowca potocznie zwanego szafą.

Ma do tego prawo. - Zakaz z zarządzenia prezydenta dotyczy terenów miejskich oraz należących do skarbu państwa, które są w zarządzie miasta - wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Uprzedzaliśmy, że zarządzenie nie dotyczy terenów prywatnych.

Działka przy Wyszogrodzkiej była kiedyś własnością Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale już wiele lat temu została sprzedana i jest w prywatnych rękach. Działalność cyrkowców nie jest w Polsce zakazana, więc prywatny właściciel może ją udostępnić na potrzeby cyrku.

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE