Reklama

Czytelnik: Co się dzieje? Trwają wykopy, ścinają drzewa

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Co się dzieje? Trwają wykopy, ścinają drzewa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Chcą dodatkowo połączyć ulicę Polną z ul. Dobrzyńską od strony Wcześniaka? - domniemywał jeden z czytelników na widok trwających wykopów i ścinanych drzew.

- Chcą dodatkowo połączyć ulicę Polną z ul. Dobrzyńską od strony Wcześniaka? - domniemywał jeden z czytelników na widok trwających wykopów i ścinanych drzew.

Zapytaliśmy w Ratuszu o trwające już prace na Polnej. Odpowiedzi udzielił Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu.

- Projekt przebudowy ul. Polnej nie przewiduje jej połączenia z ul. Dobrzyńską. Wycinka drzew prowadzona jest w oparciu o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej z 2014 r. dotyczące ul. Polnej. W tej części ulicy docelowo powstanie chodnik, plac manewrowy do zawracania dla pojazdów oraz miejsca postojowe. Będą nowe chodniki, a w miejscach, gdzie jest zabudowa wielorodzinna, także zatoki postojowe.

W ramach aktualnie realizowanej inwestycji mieszkańcy zyskają 34 miejsca postojowe, w tym trzy dla niepełnosprawnych na ul. Polnej oraz osiem miejsc postojowych na ul. Na Skarpie. 

- Dodatkowo w związku z realizacją inwestycji na ul. Polnej jest docelowo (już po zakończeniu inwestycji) planowana także zmiana stałej organizacji ruchu na ul. Kwiatowej i Małej polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego – informuje pracownik Ratusza. - Takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz uwolni miejsca postojowe na jezdniach tych ulic. W ramach inwestycji na ul. Polnej i ul. Na Skarpie powstaną także nowe trawniki i będzie więcej zieleni. Odtworzymy te zdewastowane wcześniej trawniki przez parkujące „na dziko” pojazdy, o co wnioskowali mieszkańcy osiedla.

Przypomnijmy, że inwestycja związana z przebudową ul. Na Skarpie i ul. Polnej zgodnie z podpisaną umową powinna zakończyć się do końca kwietnia 2017 r.  Zadanie inwestycyjne realizuje Miejski Zarząd Dróg a Wykonawcą robót jest: P.I.B.„WASKOP” Elżbieta Wasek z Płocka. Koszt to przeszło 2 mln 114 tys. zł. W pierwszej kolejności były realizowane prace w infrastrukturze podziemnej, czyli wymiana sieci ciepłowniczej,  remont kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a następnie w harmonogramie ujęto prace w branży drogowej: remont chodników, parkingu, jezdni, a na koniec  te dotyczące odtworzenia zieleni.

[ZT]13685[/ZT]

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE