Reklama

Czytelniczka: Zatrudnienie jednej osoby puści urząd z torbami?

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczka: Zatrudnienie jednej osoby puści urząd z torbami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Są wakacje, a w tym czasie rodzicom w opiece nad dziećmi pomaga ktoś z rodziny. Na Podolszycach Północ przy ul. Szarych Szeregów jest teraz nowe przedszkole z placem zabaw. - Po godzinach pracy przedszkola plac zabaw jest zamykany na cztery spusty – pisze czytelniczka i pyta, czy zatrudnienie kogoś do ochrony, aby miejsce było dostępne dla mieszkańców, „puści urząd z torbami”.

Są wakacje, a w tym czasie rodzicom w opiece nad dziećmi pomaga ktoś z rodziny. Na Podolszycach Północ przy ul. Szarych Szeregów jest teraz nowe przedszkole z placem zabaw. - Po godzinach pracy przedszkola plac zabaw jest zamykany na cztery spusty – pisze czytelniczka i pyta, czy zatrudnienie kogoś do ochrony, aby miejsce było dostępne dla mieszkańców, „puści urząd z torbami”.

Przy ul. Szarych Szeregów mieści się Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31.

- Rozumiem, że w czasie trwania zajęć w przedszkolu przy ul. Szarych Szeregów, plac zabaw jest zamknięty, bo tak jest też na innych placach, ale nas, babcie i matki, denerwuje, że po godzinach pracy przedszkola plac zabaw jest zamykany na cztery spusty i dzieci nie mogą się na nim bawić – napisała czytelniczka w liście do redakcji.

W okolicy zabawki są, ale jak zaznacza, już dość mocno wyeksploatowane i jest ich mało. Ma więc propozycję... - Jeśli urzędnicy boją się, że zabawki się zniszczą, to może niech zatrudnią ochroniarza do pilnowania porządku od 15.00 do 20.00? Chyba nie puści to urzędu miasta z torbami, a wielu babciom, w tym mi i młodym matkom ułatwiłoby życie, bo nie musiałyby chodzić aż do parku na plac zabaw.

Skierowaliśmy te pytania do płockiego Ratusza, w międzyczasie dopytując pracowników przedszkola na innym osiedlu w Płocku. A tam twierdzą, że w czasie godzin pracy można wejść na plac zabaw, lepiej jednak wcześniej kogoś spytać o zgodę. Po godz. 18.00 furtka będzie już zamknięta dla wszystkich.

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 na Podolszycach jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00- 17.00.

- W tym czasie plac zabaw na terenie przedszkola jest dostępny dla wszystkich chętnych użytkowników – twierdzi Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami. - Uruchomienie ogrodu przedszkolnego poza wyznaczonymi godzinami pracy wiązałoby się z koniecznością wynajęcia wyspecjalizowanej firmy zewnętrznej do ochrony osób i mienia – dodaje, chociaż właśnie o tę możliwość pytaliśmy. Zapytaliśmy więc ponownie. - Plac zabaw przy przedszkolu dostępny jest do godz. 17.00, a w pobliżu, w Parku Północnym, są dwa nowocześnie urządzone place zabaw. Godziny dostępu, jak również niezbędna infrastruktura tych miejsc, może w pełni zaspokoić potrzeby mieszkańców osiedla w zakresie rekreacji i spędzania czasu wolnego z dziećmi, więc ponoszenie dodatkowych kosztów przez przedszkole jest w tej sytuacji nieracjonalne – dopowiada Alina Boczkowska.

W przedszkolu przy ul. Szarych Szeregów potwierdzają, że z placu zabaw można korzystać do godz. 17.00 i ta zasada nie zostanie zmieniona. 

Fot. Czytelniczka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE