Reklama

Czytelniczka: czy na tym placu dzieci są bezpieczne?

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczka: czy na tym placu dzieci są bezpieczne? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciąg dalszy interwencji czytelniczki. Kilka dni temu napisała do nas mieszkanka os. Kochanowskiego, zaniepokojona studzienkami kanalizacyjnymi i wysoką trawą. W dalszej części swojego listu pytała, czy plac zabaw, na którym bawią się dzieci, przechodzi obowiązkowe przeglądy. - Czy tu jest bezpiecznie?

Ciąg dalszy interwencji czytelniczki. Kilka dni temu napisała do nas mieszkanka os. Kochanowskiego, zaniepokojona studzienkami kanalizacyjnymi i wysoką trawą. W dalszej części swojego listu pytała, czy plac zabaw, na którym bawią się dzieci, przechodzi obowiązkowe przeglądy. - Czy tu jest bezpiecznie?

Czytelniczka w liście do redakcji napisała, że dochodzą ją niepokojące sygnały o braku obowiązkowych przeglądów urządzeń na placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 27, na których bawią się dzieci.

[ZT]15897[/ZT]

 

- Dodatkowo przez środek placu zabaw przebiega chodnik, na którym niejedno dziecko doznała obrażeń i zniszczyło ubrania - żali się.

Ratusz odpiera zarzuty i wskazuje, że w maju zeszłego roku w Miejskim Przedszkolu nr 27 został wykonany przegląd stanu konstrukcyjno-budowlanego budynku wraz z przeglądem placu zabaw. Stan placu zabaw określono w nim jako bezpieczny. Ponadto w kwietniu 2017 roku przeglądu dokonał inspektor ds. BHP. 

- Podłoże na placu zabaw to piasek, ziemia i trawa oraz nawierzchnia betonowa, która miejscami jest popękana, wypukła oraz nierówna. Urządzenia na placu zabaw są umocowane stabilnie, wykonane z różnych materiałów takich jak: drewno, stal, tworzywa sztuczne - czytamy w raporcie. 

Jak wyjaśnia Ratusz, nie ma również niebezpieczeństwa związanego z niezabezpieczonymi studzienkami kanalizacyjnymi. Na terenie przedszkola jest ich 9, ale żadna nie znajduje się na placu zabaw. Wszystkie są bezpieczne. 

Jak zapewniła dyrektorka, w wakacje plac zabaw przejdzie remont. W miarę możliwości popękana część betonowa ma zostać usunięta oraz wyrównana. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE