Reklama

Czytelnia do remontu. Klikamy po darmowy

Opublikowano:
Autor:

Czytelnia do remontu. Klikamy po darmowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli zmobilizujemy siły, czytelnia w ponad 100-letmim gmachu Książnicy Płockiej ma szansę na pieniądze na remont. Suma wprawdzie nie jest wygórowana, ale kilka tysięcy złotych piechotą nie chodzi.

Jeśli zmobilizujemy siły, czytelnia w ponad 100-letmim gmachu Książnicy Płockiej ma szansę na pieniądze na remont. Suma wprawdzie nie jest wygórowana, ale kilka tysięcy złotych piechotą nie chodzi.

Z okazji jubileuszu 10-lecia obecności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka PEKAES we współpracy Kulczyk Foundation i Zaczytani.org rozkręciła nietypowy konkurs dla polskich bibliotek - „CSR - dziesięć na dziesięć”. Najpierw zgłaszano wszystkie biblioteki, które potrzebują remontu, a teraz z tej liczby zostanie wyłonionych 10. O tym, które czytelnie znajdą się w tej dziesiątce i dostaną dofinansowanie na remont, zadecydują internauci w głosowaniu

Płocka biblioteka chciałaby wyremontować z tych pieniędzy czytelnię w ponad 100-letnim gmachu głównym przy ul. Kościuszki, naprawić podłogi, odnowić ściany i sufity. To właśnie w tym zacisznym pomieszczeniu niejedna osoba szukała woluminów, słowników, czy podręczników jeszcze w czasach szkolnych lub studenckich albo tak po prostu wpadła sobie na bezpłatną lekturę aktualnej prasy.

Pomieszczenia Czytelni Głównej od lat nie były jednak remontowane. Teraz czas ten poważny niedostatek nadrobić. Liczy się jak największa ilość oddanych głosów przez czytelników, ale nie tylko. Także każdego, komu leży na sercu stan techniczny starych kamienic w centrum lub dysponuje akurat wolną chwilą przy komputerze z dostępem do sieci. Co prawda nie zyskamy w ten sposób zawrotnej kwoty, bo chodzi tu o kwotę nie większa niż 10 tys. zł netto, ale zawsze lepszy rydz niż nic. Gdyby Książnicy udało się załapać do „dziesiątki”, odświeżenie pomieszczeń nastąpiłoby maksymalnie do końca 2016 roku.

Głosujemy tylko raz dziennie przez kolejne 15 dni, aż do 5 listopada. Jak to zrobić? To nic trudnego. Wystarczy wypełnić formularz, który znajdziemy na stronie , następnie odszukać bibliotekę na liście uczestników na dole głównej strony (tuż pod mapą, pierwsza zakładka, trzecia kolumna, obecnie 1630 głosów) i kliknąć w „Książnica Płocka” i w „Zagłosuj”. Później pokaże się ramka do wpisania swoich danych: imienia, nazwiska i adresu email, na który dostaniemy następującą informację „Pekaes Pomaga Twój adres email został podany podczas oddawania głosu w portalu Pekaes Pomaga. Głosujemy na: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego”. Trzeba wejść w ten link, w przeciwnym razie nasz głos pozostanie nieważny.

Pamiętajcie, przysługuje tylko jeden głos w ciągu doby! I tak każdego dnia aż do 5 listopada.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE