Reklama

Czym się kierować, wybierając ogrodzenie do domu?

Opublikowano:
Autor:

Czym się kierować, wybierając ogrodzenie do domu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem świeżo wykończonego domu, możesz wreszcie skupić swoje wysiłki na znalezienie solidnego ogrodzenia. Poniższy artykuł podpowie Ci, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przed jego zakupem.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem świeżo wykończonego domu, możesz wreszcie skupić swoje wysiłki na znalezienie solidnego ogrodzenia. Poniższy artykuł podpowie Ci, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przed jego zakupem.

Aspekt numer 1: preferencje domowników

Podczas gdy jedni lubią mieć całodzienny podgląd na to, co dzieje się na ulicy, inni cenią sobie duży poziom prywatności. To jeden z najważniejszych aspektów, które należy rozważyć, dobierając ogrodzenie do swojej posesji. Zwłaszcza że na wysokości furtki czy bramy wjazdowej (w sytuacji wyboru przęseł o dużym stopniu prześwitywania) nie będzie możliwości późniejszej korekty tego za sprawą chociażby posadzenia roślin. Ci, którzy dysponują wąską działką, mieszkają w dużym mieście i mają wokół sporo sąsiadów, powinni rozważyć ogrodzenie panelowe lub pełny mur, zapewniający duży poziom prywatności. Tego typu ogrodzenie, dostępne na stronie internetowej https://palisada.pl/nasze-realizacje daje poczucie bezpieczeństwa przed wścibskim wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Aspekt numer 2: stylistyka domu

Rodzaj projektu architektonicznego, zgodnie z którym powstał dom, a także materiały wykończeniowe użyte do jego budowy w dużym stopniu determinują typ ogrodzenia, który będzie pasował do danej posesji. W przypadku klasycznych domów o dwuspadowym dachu, parterowych z poddaszem użytkowym, utrzymanych w jasnej kolorystyce dobrze sprawdzi się klasyczne ogrodzenie bazujące na podmurówce, słupkach i metalowych przęsłach. Natomiast w przypadku bardziej minimalistycznych realizacji opartych na stali, szkle i antracytowym, prawie czarnym dachu warto rozważyć nowoczesne ogrodzenie panelowe, gwarantujący duży poziom prywatności. W przypadku tego typu ogrodzeń nie ma potrzeby stosowania gęstych nasadzeń, gdyż domownicy i tak mają zapewniony duży poziom prywatności.

Aspekt numer 3: okolica

Jeżeli okolica, w której wybudowałeś dom dynamicznie się zmieniła od momentu, w którym wbiłeś po raz pierwszy łopatę w ziemię do przykrycia budynku dachem (na przykład w międzyczasie nieopodal domu powstała ruchliwa szosa, uczęszczany przez wielu przechodniów chodnik), możesz rozważyć wybór ogrodzenia, które zapewni Tobie i Twoim najbliższym większy spokój. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej wybrać w pełni kryte ogrodzenie panelowe lub pełny mur, który gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, a ogród odseparuje od najbliższego otoczenia znajdującego się zaraz za płotem. Pełne ogrodzenie to świetny sposób, aby choć trochę odciąć się też od nieprzyjemnych i hałaśliwych sąsiadów.

Aspekt numer 4: konieczność konserwacji

Ogrodzenia wykonane z metalu czy aluminium nie wymagają zwykle jakichkolwiek zabiegów, aby utrzymać je w porządku i dobrym stanie wizualnym. Zdecydowanie inaczej jest natomiast z ogrodzeniem drewnianym, które choć piękne wymaga sezonowego olejowania desek, aby zwiększyć ich odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza wilgoć. W przypadku zapracowanych i zabieganych domowników takie zabiegi mogą nie zdać egzaminu i sprawić, że ogrodzenie szybko straci swój ładny wygląd. Warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE