Reklama

Czy warto zaufać wyprzedażom?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto zaufać wyprzedażom? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec wakacji i nieuchronne ochłodzenie to znak, że zbliża się czas wyprzedaży - sklepy i hurtownie ponownie otworzą się na oścież, a nad półkami pojawią się tabliczki z imponującymi obniżkami. Jak skorzystać z wyprzedaży - i nie dać się przy tym nabić w przysłowiową butelkę?

Koniec wakacji i nieuchronne ochłodzenie to znak, że zbliża się czas wyprzedaży - sklepy i hurtownie ponownie otworzą się na oścież, a nad półkami pojawią się tabliczki z imponującymi obniżkami. Jak skorzystać z wyprzedaży - i nie dać się przy tym nabić w przysłowiową butelkę?

Zakupy na wyprzedaży powinny być dobrze przemyślane

Podstawą udanej wyprawy po nowe ubrania jest odpowiednie przygotowanie - na początek przejrzyjmy szafę pod kątem ewentualnych braków w garderobie - to one powinny znaleźć się najwyżej na liście.

Oprócz listy ważne jest wyznaczenie sobie limitu kwotowego - kolejne atrakcyjne zakupy mogą błyskawicznie opróżnić nasz portfel i konto.

Nie kupujmy "na wszelki wypadek" - ograniczymy tym samym stos niepotrzebnych rzeczy w szafie, a nasz budżet nie zostanie poważnie nadszarpnięty. Warto ograniczyć ilość zakupionych ubrań na rzecz jakości - dzięki wyprzedażom możemy w "normalnej" cenie zaopatrzyć się w towar lepszy gatunkowo i jakościowo.

Jeżeli nie kupujemy wyłącznie dla siebie - zapoznajmy się z radami zawartymi w tym artykule: -  szczególnie rodzice nastolatków mogą znaleźć tam cenne porady.

Nie każda wyprzedaż jest atrakcyjna

Mnogość sklepów i bogactwo oferty sprawiają, że przeciętny człowiek nie jest w stanie na bieżąco śledzić rynkowych cen. Wciąż istnieją sklepy, które to wykorzystują, wystawiając fałszywe promocje (mimo, że jest to zagrożone wysokimi karami). Nie dajmy ponieść się emocjom - na szczęście sprawdzenie ceny za pomocą smartfona zajmie tylko chwilę.

Zdarzają się sytuacje, w których cena na metce lub tabliczce przy półce różni się od tej na kasie - pamiętajmy, że obowiązuje ta na metce i zachowajmy czujność!

Często na wyprzedażach możemy także natknąć się na towar gorszej jakości, posiadający wady lub drobne uszkodzenia - do nas należy decyzja, czy zniżka zrekompensuje ich istnienie, musimy jednak wziąć pod uwagę pewne ograniczenia przy ewentualnej reklamacji.

Czy można reklamować towar z przeceny?

Prawo jest po stronie konsumenta - każdy, nawet przeceniony towar podlega normalnym warunkom reklamacji. Podstawą są: wada, o której nie zostaliśmy poinformowani w czasie zakupu (jeżeli kupiliśmy towar wiedząc o jego wadzie - nie jest ona podstawą do zwrotu) oraz paragon, który musimy bezwzględnie zachować.

Jeżeli chodzi o zwrot towaru - to bez potwierdzenia jego wad (a więc jeżeli jest pełnowartościowy) zależy on wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE