Reklama

Czy warto zakładać bieliznę termoaktywną na narty?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto zakładać bieliznę termoaktywną na narty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kompletując wyposażenie na stok, skupiamy się przede wszystkim na nartach, butach i kombinezonie. Bardzo często pomijamy kwestię bielizny, która jednak pełni bardzo ważną funkcję – w odniesieniu zarówno do komfortu, jak i naszego bezpieczeństwa. Jest to bowiem pierwsza warstwa ubrania, która w sposób bezpośredni oddziałuje na skórę, a także odpowiada za jej ochronę podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko to sprawia, że nie powinniśmy decydować się na produkty przypadkowe, niesprawdzone lub po prostu słabej jakości.

Kompletując wyposażenie na stok, skupiamy się przede wszystkim na nartach, butach i kombinezonie. Bardzo często pomijamy kwestię bielizny, która jednak pełni bardzo ważną funkcję – w odniesieniu zarówno do komfortu, jak i naszego bezpieczeństwa. Jest to bowiem pierwsza warstwa ubrania, która w sposób bezpośredni oddziałuje na skórę, a także odpowiada za jej ochronę podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko to sprawia, że nie powinniśmy decydować się na produkty przypadkowe, niesprawdzone lub po prostu słabej jakości.

Dla wielu narciarzy, zwłaszcza tych zawodowych, jedynym słusznym wyborem jest bielizna termoaktywna. W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć jej właściwości, a także odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście warto w nią inwestować. Oferty sklepów narciarskich dają nam duże pole wyboru: https://www.snowshop.pl/bielizna-termoaktywna dlatego poznanie korzyści płynących z korzystania z bielizny termoaktywnej jest niesłychanie ważne.

Jak działa odzież termoaktywna?

Omawiane produkty przeważnie są produkowane z poliestrów. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy różne rodzaje bielizny, dostosowane do konkretnych aktywności. Wspomnieć możemy chociażby o modelach dla biegaczy, rowerzystów czy też właśnie narciarzy. Naprawdę warto wybierać modele dedykowane, gdyż to one są w stanie zapewnić nam największa ochronę w wybranych warunkach.

Zadaniem najważniejszym takiej bielizny jest odprowadzanie wilgoci z ciała na zewnątrz. Dzięki temu, nie musimy martwić się przemoczeniem, a w rezultacie wychłodzeniem organizmu. Nagromadzony pot i niewłaściwa tkanina mogą również spowodować powstanie podrażnień i odparzeń – w przypadku bielizny termoaktywnej problem ten nie występuje.

Choć o tego typu bieliźnie często mówi się, że magazynuje ciepło, w przypadku jazdy na nartach nie musimy koniecznie decydować się na modele najgrubsze. Wystarczy odpowiednio dobrać drugą warstwę, by nie marznąć. Co równie ważne, omawiane produkty najczęściej tworzone są w taki sposób, aby skutecznie przylegały do ciała i nie krępowały ruchów. Są to również wyroby bezszwowe, dlatego najczęściej w ogóle nie czujemy, że mamy je na sobie.

Niektórzy narzekają, że odzież termoaktywna źle pachnie. Na rynku znaleźć możemy jednak specjalne modele z powłokami antybakteryjnymi, wykonanymi na przykład ze srebrnych nici, które niwelują przykry zapach.

Czy warto kupić bieliznę termoaktywną?

Największym błędem, jaki możemy popełnić wybierając odzież na narty, jest zakup bielizny bawełnianej. Materiał ten nie odparowuje wilgoci tylko ją zatrzymuje, przez co nasze ciało bardzo szybko staje się przepocone, co ma zły wpływ na nasz organizm i kondycję skóry. Przede wszystkim dochodzi do ochłodzenia ciała i poczucia dyskomfortu. Naskórek może zostać natomiast podrażniony, przez co konieczne będzie użycie stosownych kremów lub maści.

W przypadku modeli termoaktywnych, liczyć możemy na najlepszą możliwą ochronę. Jest to najlepszy wybór, jeśli planujemy wysiłek fizyczny, nie tylko związany z jazdą na nartach, ale również z pieszymi wędrówkami, wyprawami trekkingowymi czy po prostu porannym joggingiem. Omówiona bielizna doskonale odprowadza pot, dzięki czemu temperatura naszego ciała jest utrzymywana na odpowiednim poziomie.

Do tego należy dodać również doskonały komfort poruszania się. Wszystko to sprawia, że jej zakup okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, jak bogata jest oferta rynkowa – producenci prześcigają się w przygotowywaniu wysokiej jakości koszulek i spodni termoaktywnych, z których warto skorzystać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE