Reklama

Czy warto brać kredyt na auto używane?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto brać kredyt na auto używane? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Statystyki pokazują, że podczas zakupu samochodu Polacy najczęściej decydują się na pojazdy używane . Kilkulatki nie odbiegają tak bardzo standardem od nowych pojazdów, przekonuje natomiast ich cena. Auto z drugiej ręki można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Czy w takim wypadku warto sięgnąć po kredyt?

Statystyki pokazują, że podczas zakupu samochodu Polacy najczęściej decydują się na pojazdy używane . Kilkulatki nie odbiegają tak bardzo standardem od nowych pojazdów, przekonuje natomiast ich cena. Auto z drugiej ręki można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Czy w takim wypadku warto sięgnąć po kredyt?

Zakup samochodu – daj sobie większe pole manewru

Sposobów na sfinansowanie zakupu pojazdu jest wiele. W ofertach banków znajdują się zarówno kredyty gotówkowe, jak i samochodowe, które to ułatwią. Pytanie tylko, czy w przypadku auta używanego warto decydować się na takie rozwiązanie?

Oczywiście na początku warto rozważyć, czy dodatkowe finansowanie w ogóle się nam opłaci. Najlepiej rozpocząć więc od zapoznania się z ofertami poszczególnych banków. W zależności od naszych możliwości zakup auta możemy sfinansować w całości przy pomocy kredytu lub potraktować ją jako dodatek do wkładu własnego.

Zwłaszcza to drugie rozwiązanie może okazać się korzystne. Stawka za samochód na rynku używanym zależy od wielu czynników. Czasem dwa takie same auta u dwóch różnych sprzedawców może dzielić nawet kilka tysięcy złotych różnicy w cenie. Tak samo jest ze standardem pojazdu. Poszukiwanie samochodu w większym przedziale cenowym może sprawić, że będziemy mogli pozwolić sobie na auto wyższej klasy, niż zakładaliśmy pierwotnie. W takim wypadku decyzja o wzięciu pożyczki gotówkowej da nam większe pole manewru i pozwoli wybrać korzystniejszą ofertę.

Szybki kredyt – szybki zakup

Przy zakupie samochodów liczy się również czas. Auta z atrakcyjną ceną bardzo szybko znajdują nowych właścicieli. Odkładanie funduszy z nadzieją, że za pół roku będziemy mogli kupić upragniony wóz, może skończyć się tym, że uprzedzi nas ktoś inny. Pożyczka gotówkowa może być również pomocna w takiej sytuacji. Pieniądze mogą znaleźć się w naszej kieszeni zaraz po podpisaniu umowy z bankiem. Dzięki temu będziemy mogli szybko nabyć konkretny pojazd, a z odłożonych na ten cel środków opłacimy kolejne raty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE