Reklama

Czy syn zabił matkę? Wcześniej przebywał w szpitalu psychiatrycznym

Opublikowano:
Autor:

Czy syn zabił matkę? Wcześniej przebywał w szpitalu psychiatrycznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd zdecydował o wypuszczeniu ze szpitala psychiatrycznego mężczyzny, który był już wcześniej oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Wkrótce po jego wyjściu z placówki zginęła kobieta.

Sąd zdecydował o wypuszczeniu ze szpitala psychiatrycznego mężczyzny, który był już wcześniej oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Wkrótce po jego wyjściu z placówki zginęła kobieta.

27-letni Robert Z., jak informują ogólnokrajowe media, ostanie pięć lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu, co miało związek z innym oskarżeniem o usiłowanie zabójstwa z użyciem broni palnej, W 2011 roku miał pokłócić się z innym mężczyzną na ulicy w Żyrardowie. Ostatecznie Robert Z. Został uznany za niepoczytalnego i trafił na oddział psychiatryczny o wzmocnionym zabezpieczeniu.

Przebywał tam jednak do czasu, bowiem w październiku Sąd Okręgowy w Płocku, biorąc pod uwagę opinię lekarską, wydał decyzję o zwolnieniu mężczyzny, jednocześnie kierując Roberta Z. na terapię do poradni psychiatrycznej. Pomimo starań prokuratora o powołanie nowego zespołu biegłych do dokonania oceny jego stanu zdrowia psychicznego i tak doszło do zwolnienia mężczyzny ze szpitala. Prokurator złożył zażalenie na decyzję płockiego sądu. A jak się okazało, zwolnienie 27-latka doprowadziło do kolejnego śledztwa w sprawie zabójstwa. Sprawą zajmuje się tym razem prokuratura w Żyrardowie. 6 grudnia zginęła Bożena Z. będąca matką Roberta Z. 

Robert Z. po wypuszczeniu ze szpitala zamieszkał z rodzicami. Jego ojciec w listopadzie złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie o groźbach ze strony syna, których adresatem jest zarówno on, jak i jego żona. Minęło kilka dni. Ojciec Roberta Z. nie mógł wejść do mieszkania. Wezwał policję. Już po wejściu do lokalu mieszkalnego znaleziono martwą matkę Roberta Z. Syn, jako podejrzany, został zatrzymany przez policjantów. Sąd Rejonowy w Sochaczewie zdecydował tymczasowym areszcie (do marca) dla 27-latka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE