Reklama

Reklama

Czy radni PiS poprą stanowisko przeciwko podziałowi Mazowsza? Na razie nie głosują

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kadr z archiwalnej transmisji/YouTube

Czy radni PiS poprą stanowisko przeciwko podziałowi Mazowsza? Na razie nie głosują - Zdjęcie główne

foto kadr z archiwalnej transmisji/YouTube

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dotychczasowych posiedzeniach komisji rady miasta byli obecni, ale gdy przyszło do głosowania w sprawie apelu do władz państwa o zaniechanie planu rozbicia województwa mazowieckiego, głosu nie oddawali. – Problemy z internetem czy z podjęciem decyzji? – lekko ironicznie pytał prowadzący posiedzenie Mariusz Pogonowski.

Reklama

 

Na najbliższej sesji rady miasta płoccy rajcy pochylą się nad projektem stanowiska w sprawie zachowania integralności województwa mazowieckiego. Więcej na ten temat pisaliśmy tu.

Zanim jednak radni zdecydują czy taki apel przyjąć, na jego temat, tak samo jak innych uchwał, które będą przedmiotem styczniowych obrad, dyskutują w merytorycznych komisjach. A właściwie mają możliwość dyskusji, bo w praktyce tej w ogóle nie ma. Zarówno podczas środowego posiedzenia komisji kultury, sportu i turystyki, jak również czwartkowego zebrania komisji edukacji, zdrowia i polityki społecznej, w punkcie dotyczącym podziału Mazowsza nikt nie zabrał głosu.

Jednak już podczas posiedzeń komisji, radni – choć jeszcze nie decydują - już opiniują projekty poprzez głosowanie. I co ciekawe, zarówno w środę jak i w czwartek wszyscy rajcy należący do danych komisji byli obecni. Część fizycznie w auli, a część on line. Przypomnijmy, że z uwagi na epidemię koronawirusa, radni mogą  brać w nich udział w sposób zdalny - muszą się tylko zalogować. Dodajmy, że i tak wszyscy głosują przy użyciu tabletów w systemie „e-sesja”, gdzie mogą zaznaczyć jedną z opcji: „za”, „przeciw” albo „wstrzymuję się”.

Gdy przyszło do głosowania stanowiska w sprawie podziału Mazowsza, radni PiS w ogóle nie oddali głosu. W środę zabrakło odpowiedzi: Edwarda Bogdana, Leszka Brzeskiego, Marka Krysztofiaka i Adama Modliborskiego. W czwartek głosu nie oddali: Edward Bogdan, Leszek Brzeski, Teresa Kijek i Marek Krysztofiak.

Mariusz Pogonowski (PO), który prowadził czwartkowe posiedzenie widząc, iż radni nie zaznaczyli żadnej opcji wydłużył lekko czas głosowania i komentował:

- Nie wiem czy to problemy z internetem czy kłopot z podjęciem decyzji. Ale przy poprzednich projektach problemów nie było…

Pozostali radni apel poparli. Patrząc na te głosowania w komisjach i rozkład mandatów w radzie miasta: PO – 10, PSL – 4, PiS – 11, można przypuszczać, że stanowisko zostanie przyjęte, tyle że niejednogłośnie.

Dodajmy, że drugi projekt apelu rady miasta - dotyczący przyspieszenia prac i rozpatrzenia postulowanych przez Miasto Płock rozwiązań w ramach inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Wyszogrodzkiej w ciągu drogi krajowej nr 62 na odcinku od ulicy Armii Krajowej do granic miasta Płocka”, który także będzie przedmiotem najbliższej sesji, popierają wszyscy radni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy