Reklama

Czy przetarg na stadion zostanie unieważniony? Już po pierwszej rozprawie

Opublikowano:
Autor:

Czy przetarg na stadion zostanie unieważniony? Już po pierwszej rozprawie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz zamierza unieważnić przetarg na budowę stadionu dla Wisły Płock. Firma Mirbud, która zgłosiła ofertę, nie zgodziła się z tym zamierzeniem. Tym sposobem sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, we wtorek odbyła się pierwsza rozprawa.

Płocki Ratusz zamierza unieważnić przetarg na budowę stadionu dla Wisły Płock. Firma Mirbud, która zgłosiła ofertę, nie zgodziła się z tym zamierzeniem. Tym sposobem sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, we wtorek odbyła się pierwsza rozprawa.

Przypomnijmy, że płocki Ratusz ogłosił niedawno zamiar unieważnienia przetargu na budowę stadionu dla Nafciarzy (w trybie "zaprojektuj i wybuduj") ze względu na 19 rozbieżności między ofertą a Programem Funkcjonalno-Użytkowym, który stanowi podstawę zamówienia Urzędu Miasta Płocka. Wcześniej przeanalizowano złożone przez firmę Mirbud dokumenty.

Ostatecznie sprawę ma rozstrzygnąć - na wniosek tej firmy - Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie.

- W dniu dzisiejszym w późnych godzinach popołudniowych zakończyła się rozprawa w przedmiotowej sprawie - powiadomiła nas Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowy KIO. - Wyrok zostanie ogłoszony w dniu 4 października 2019 roku - czyli już w najbliższy piątek.

Bez tego rozstrzygnięcia nie dowiemy się czy Ratusz będzie szukał nowej firmy i ponownie ogłosi przetarg, czy też będzie mógł podpisać umowę z firmą Mirbud.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE