Reklama

Czy po Płocku jeżdżą polewaczki?

Opublikowano:
Autor:

Czy po Płocku jeżdżą polewaczki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy aby ograniczyć emisję szkodliwych dla zdrowia pyłów, miasto czyści ulice na mokro wiosną, latem i wczesną jesienią? - chciał wiedzieć nasz czytelnik.

Czy aby ograniczyć emisję szkodliwych dla zdrowia pyłów, miasto czyści ulice na mokro wiosną, latem i wczesną jesienią? - chciał wiedzieć nasz czytelnik.

Wracamy do tematu prognozowanych na ten rok możliwych przekroczeń dopuszczalnych stężeń pyłów i innych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji w płockim powietrzu.

Służby odpowiedzialne za ochronę środowiska nieodmiennie twierdzą, że na przekroczone stężenia groźnych dla zdrowia pyłów w Płocku mają wpływ jedynie ruch komunikacyjny i opalanie domów tanim opałem (o wpływie największego w Polsce zakładu rafineryjno-petrochemicznego zwyczajowo się nie wspomina albo wręcz mu zaprzecza). Latem, po sezonie grzewczym - wyższe stężenie pyłów to - jak twierdzi Andrzej Hasa, dyrektor płockiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  - wyłącznie skutek ruchu komunikacyjnego, zwłaszcza w okresach, gdy przez dłuższy czas nie ma opadów.

Według zaleceń w uchwale sejmiku województwa mazowieckiego  (jak już pisaliśmy - niewolnej od wad, które zresztą kilka dni temu płockie  centrum zarządzania kryzysowego wytknęło jej autorom), gdy wzrasta stężenie pyłów P10 i P2,5, których jednym ze źródeł jest komunikacja w mieście, w ruch powinny pójść polewaczki zmywające ulice na mokro. W Płocku przekroczenia dopuszczalnych stężeń dotyczą przede wszystkim centrum, gdzie ruch jest nawiększy (osiedli Kochanowskiego, Dworcowa, Kolegialna, części Starego Miasta i osiedla Wyszogrodzka). Czy miasto realizuje zalecenie dotyczące czyszczenia ulic na mokro wiosną i latem, by ograniczyć emisję pyłu komunikacyjnego?

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, w Płocku nie zmywa się wprawdzie ulic przy użyciu polewaczek, ale stosowane są inne  rozwiązania. - Czyszczenie ulic na terenie miasta w okresie wiosna-jesień odbywa się głównie za pomocą zamiatarek, które wyposażone są w systemy zwilżające, zapobiegające pyleniu - wyjaśnia Ratusz.

W tym roku na czyszczenie  pasów przykrawężnikowych przeznaczono ponad 254 tys. zł.  

Czytaj też:

Na zdjęciu ekstremalne czyszczenie - ciężarówka - odkurzacz podczas remontu głównej ulicy Podolszyc trzy lata temu dokładnie czyściła al. Jana Pawła II, by porządnie przeprowadzić remont nawierzchni, wzbijając przy tym tumany kurzu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE