Reklama

Czy płocczanie pokochają nowe radio?

Opublikowano:
Autor:

Czy płocczanie pokochają nowe radio? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolickie Radio Płock, które znaliśmy, powoli odchodzi w niepamięć. Ale jego byli już pracownicy i współpracownicy nie dają za wygraną i chcą zapełnić pustkę, która została po KRP. Radiem internetowym.

Katolickie Radio Płock, które znaliśmy, powoli odchodzi w niepamięć. Ale jego byli już pracownicy i współpracownicy nie dają za wygraną i chcą zapełnić pustkę, która została po KRP. Radiem internetowym.

Katolickie Radio Płock zniknęło po fuzji z ciechanowskim radiem - w ten sposób powstało Katolickie Radio Diecezji Płockiej. A ci, którzy przez 20 lat tworzyli płocką rozgłośnię i nagle zostali bez pracy, jak np. główny głos radia, czyli Renata Kowalska, postanowili zapełnić lukę. W końcu cóż mieli robić, skoro to ich żywioł? Siedzieć potulnie w domu? Bynajmniej. O wiele lepszym rozwiązaniem było skrzyknąć kilka osób i postawić na radio internetowe. Dziś ruszyło.

Jak się popularnie mawia, pierwsze koty za płoty, czyli pierwsze przywitanie ze słuchaczami i gośćmi, a tych już się kilkoro zdążyło od wtorkowego poranka przewinąć. Studio odwiedził prezydent Andrzej Nowakowski, a miał całkiem blisko, ponieważ pomieszczenia rozgłośni mieszczą się właśnie przy Starym Rynku 4. W fotelach zasiedli również przedstawiciele kultury, Radosław Malinowski z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Litosława Koper z Młodzieżowego Domu Kultury.

Poza Renatą Kowalską i Sebastianem Adamkiewiczem, którzy określają się jako "twórcy całego zamieszania", nową radiową rodzinę tworzą teraz Sławek Dumieński, Renata Kraszewska, Jacek Malarski, Krzysztof Kaźmierczak i Michał Soboń, których można spotkać zarówno „na żywo” na antenie, jak i z mikrofonem opatrzonym charakterystycznym logiem. Widnieją na nim wielkie słuchawki, między którymi jest mocno ściśnięte krwistoczerwone serce z wpisaną w kole nazwą miasta i symbolem fal radiowych. Charakterystyczny znaczek już teraz można spotkać na koszulach i kubkach radiowych.

Na razie stacja będzie słyszalna tylko w sieci przez stronę internetową www.radioplock.eu lub przez popularne odtwarzacze muzyczne. Najpierw trzema jednak pobrać odpowiednią wtyczkę, zainstalować ją, ponownie aktywować przeglądarkę, i gotowe. Z radiowcami możemy witać się codziennie od 7 rano do wieczora.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE