Reklama

Czy padnie rekord? W tym roku w planach mają 39 tys. pączków

Opublikowano:
Autor:

Czy padnie rekord? W tym roku w planach mają 39 tys. pączków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła - tym przysłowiem ogłaszamy, że dziś najsłodszy dzień w roku. Z tej okazji odwiedziliśmy miejsce, w którym powstają ręcznie robione pączki.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła - tym przysłowiem ogłaszamy, że dziś najsłodszy dzień w roku. Z tej okazji odwiedziliśmy miejsce, w którym powstają ręcznie robione pączki.

Choć zdjęcie nie odda zapachu, który unosił się w piekarni, już sam widok zachęca do zjedzenia choć jednej sztuki. Dziś podobno nie tuczą... więc chętnych na ten smakołyk nie brakuje. 

- W tym roku chyba padnie rekord, w planach mamy 39 tys. pączków - usłyszeliśmy w piekarni nr 10 PSS Zgoda - W okresie karnawału wypiekamy 1000 - 1200 sztuk dziennie, w innych miesiącach zapotrzebowanie jest już dużo mniejsze.

Co ciekawe wszystkie pączki wypiekane są tu ręcznie, a nad wypiekami od wczoraj pracuje kilkanaście osób. Skąd jednak wzięła się ta kaloryczna tradycja? Okazuje się, że już w Starożytności Rzymianie świętowali, co prawda nie karnawał, ale odejście zimy i nadejście wiosny objadając się właśnie tłustymi potrawami, a w rolę współczesnych pączków wcielało się ciasto chlebowe nadziewane słoniną... 

Dziś tłusty czwartek obchodzimy na słodko, a w pączkach zamiast słoniny znajdziemy marmoladę, budyń, a niektórych nawet czekoladę. Amatorów tradycyjnych pączków z lukrem też nie brakuje i takich od lat sprzedaje się najwięcej.

Kolejne przysłowie mówi, że kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, nie będzie miał powodzenia w dalszym życiu, dlatego nie polecamy w tym dniu liczyć kalorii. Tym bardziej, że kolejne pączkowe szaleństwo dopiero za rok.  

[ZT]3528[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE