Reklama

Czy odważysz się skoczyć ze spadochronem?

Opublikowano:
Autor:

Czy odważysz się skoczyć ze spadochronem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skakanie ze spadochronem to nie tylko rozrywka dla wybranych, którzy mają mnóstwo pieniędzy, żelazną kondycję oraz specjalne przeszkolenie. Są one dostępne dzisiaj praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na to, aby poczuć wyjątkowe emocje w przestworzach. Wystarczy wybrać skoki tandemowe, które zostały przeznaczone specjalnie dla osób bez doświadczenia poszukujących niecodziennej rozrywki podnoszącej adrenalinę. Czy odważysz się na zrobienie kroku w przestworza?

Skakanie ze spadochronem to nie tylko rozrywka dla wybranych, którzy mają mnóstwo pieniędzy, żelazną kondycję oraz specjalne przeszkolenie. Są one dostępne dzisiaj praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na to, aby poczuć wyjątkowe emocje w przestworzach. Wystarczy wybrać skoki tandemowe, które zostały przeznaczone specjalnie dla osób bez doświadczenia poszukujących niecodziennej rozrywki podnoszącej adrenalinę. Czy odważysz się na zrobienie kroku w przestworza?
   

Skoki tandemowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych ofert dla amatorów. Do skoku nie potrzeba żadnego przygotowania – nie trzeba przechodzić badań lekarskich, nie trzeba trenować i brać udziału w długich szkoleniach. Dlatego to propozycja przeznaczona niemalże dla każdego, kto ma ochotę na odlotowe emocje. Teraz bez problemu skoczyć można także blisko Płocka – w Przasnyszu.

Jak skacze się w tandemie?

Skoki tandemowe, jak sama ich nazwa już wskazuje, odbywają się w dwójkę. Uczestnikami są tandem pilot – to doświadczony instruktor spadochroniarstwa, często z tysiącami skoków za sobą, a także pasażer, który nie musi mieć do czynienia ze spadochronami, by skorzystać z oferty. Skoki tandemowe są przy tym bardzo bezpieczne – wykorzystuje się do nich specjalne uprzęże, które spinają tandem pilota i pasażera, a także spadochrony tandemowe i automaty.

Swój wyczyn rozpoczyna się od krótkiego instruktażu bezpieczeństwa bezpośrednio na lotnisku. Potem uczestnicy otrzymują odpowiednie wyposażenie – gogle oraz kombinezon, chociaż można skakać też bez niego, gdy pogoda dopisuje. Trzeba wtedy wziąć ze sobą wygodne, dopasowane ubrania i sznurowane obuwie. Po tych czynnościach przygotowawczych uczestnicy wchodzą do samolotu, który leci na wysokość 3000 metrów lub 4000 metrów nad lotnisko. Wysokość wyskoku jest kluczowa – im jest ona wyższa, tym dłużej trwa czas swobodnego spadania. Jest to ten moment, gdy leci się bez otwartego spadochronu z prędkością nawet do 200 kilometrów na godzinę i można oglądać świat z naprawdę wyjątkowej perspektywy. Dla 4000 metrów czas ten trwa do 60 sekund, natomiast dla 3000 metrów do 30 sekund.

Gdy skoczkowie znajdą się na odpowiednim pułapie, wtedy następuje otwarcie czaszy spadochronu. Przez kolejne kilka minut można podziwiać widoki już bez takiej adrenaliny jak przed chwilą. Lądowanie odbywa się na trawiastej płycie lotniska i nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji – o wszystko zadba tandem pilot.

Zarezerwuj skok online już teraz

Skoki tandemowe można odbyć w wielu szkołach spadochronowych na terenie całego kraju. Niedaleko Płocka organizuje je szkoła spadochronowa Skydive.pl, która posiada w branży wieloletnie doświadczenie. Ceny skoków rozpoczynają się już od 550 złotych za skok z 3000 metrów. Za z 4000 metrów trzeba zapłacić 700 złotych. Można także zdecydować się na dodatkową usługę wideorejestracji, która polega na wykonaniu zdjęć i filmów ze skoku. To wydatek około 250 złotych, ale warto się na niego zdecydować, aby mieć wyjątkową pamiątkę. Skoki można też kupować jako vouchery upominkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE