Reklama

Czy kioski Ruchu zmienią właściciela?

Opublikowano:
Autor:

Czy kioski Ruchu zmienią właściciela? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruch od pewnego czasu ma poważne problemy związane ze spłatą finansowych zobowiązań. Dzisiejszy "Puls Biznesu" prognozuje, że spółka nie przetrwa, w przeciwieństwie do marki. Możliwy scenariusz dotyczy sprzedaży dwóch części przedsiębiorstwa - logistyki Poczcie Polskiej, z kolei działalności detalicznej - czyli kiosków - PKN Orlen.

Ruch od pewnego czasu ma poważne problemy związane ze spłatą finansowych zobowiązań. Dzisiejszy "Puls Biznesu" prognozuje, że spółka nie przetrwa, w przeciwieństwie do marki. Możliwy scenariusz dotyczy sprzedaży dwóch części przedsiębiorstwa - logistyki Poczcie Polskiej, z kolei działalności detalicznej - czyli kiosków - PKN Orlen.

Dług Ruchu to ok. 500 mln zł. Plan restrukturyzacji ma trafić do sądu 1 lutego. Jak podkreśla "Puls Biznesu", wierzyciele mogą nie doczekać się pełnej spłaty. W przypadku największych podmiotów wierzytelności zostaną zredukowane o 75-80 proc., średnich o 50 proc. Alior Bank zaproponuje umorzenie 70 ze 100 mln zł długu. Pytanie, czy wierzyciele zgodzą się na taką stratę?

Tak czy inaczej kolporter najpierw musi mieć z czego spłacić wierzytelności, stąd scenariusz dotyczący sprzedaży logistyki Poczcie Polskiej, a działalności detalicznej PKN Orlen. Czy tak się stanie? "Puls Biznesu" dodaje, że pierwszy plan warunkuje pomoc stworzeniem mechanizmu rządowych dotacji do kolportażu prasy na wzór rozwiązań francuskich, natomiast drugi, dotyczący wykorzystania pod własne potrzeby 1,7 tys. kiosków, też nie jest łatwy do realizacji. Niedawno w prasie ogólnokrajowej pojawiły się informacje, że Orlen chciałby rozwijać markę O!Shop - jeśli będzie taka możliwość - także poza obrębem stacji paliw. Czy kioski okażą się odpowiednie? To na razie tylko możliwości, nie zapadły żadne decyzje. Według "PB", decyzja zapadnie po przeprowadzeniu analizy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE