Reklama

Czworonogi i ich właściciele mają swój kąt. "Psi uśmiech" otwarty

Opublikowano:
Autor:

Czworonogi i ich właściciele mają swój kąt. "Psi uśmiech" otwarty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Podolszycach powstało miejsce, w którym psy mogą się dowolnie wyszaleć, a ich właściciele zintegrować. Między Parkiem Północnym a Szkołą Podstawową nr 8 powstał pierwszy w Płocku wybieg dla psów. Inwestycja została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Na Podolszycach powstało miejsce, w którym psy mogą się dowolnie wyszaleć, a ich właściciele zintegrować. Między Parkiem Północnym a Szkołą Podstawową nr 8 powstał pierwszy w Płocku wybieg dla psów. Inwestycja została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. 

Niewielką działkę ogrodzono i podzielono na dwie strefy: wejściową oraz tą dla psów. Wewnątrz zainstalowano pochylnie czy drewniane kłody, jest też niewielka altana. Czworonogi będą mogły szaleć do woli, a ich właściciele wypocząć na ławkach. Jest to też specjalne miejsce, w którym psy mogą załatwić swoje potrzeby, ale będzie trzeba po nich posprzątać. Na terenie 

- Właściciele wraz z pupilami będą mogli spędzać tu czas. Koszt inwestycji to nieco ponad 155 tys. złotych - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Niewykluczone, że będziemy to miejsce uatrakcyjniać jeśli pojawią się pomysły. Z doświadczenia innych miast wiemy, że takie miejsca są lubiona i często uczęszczane. 

Jest to też specjalne miejsce, w którym psy mogą załatwić swoje potrzeby, ale będzie trzeba po nich posprzątać. Na terenie  wybiegu jest rozstawionych kilka specjalnych pojemników. 

- To pierwszy taki plac dla psów w Płocku i mam nadzieję, że nie ostatni. Intencja jest taka, żeby psy mogły biegać tu bezpiecznie, a ich opiekunowie się integrować - wyjaśniła Marta Krasuska, pomysłodawczyni projektu. 

W głosowaniu Budżetu Obywatelskiego wygrały dwa takie projekty. Bliźniaczy projekt miała powstać na Podolszycach Południowych. 

- Trwają konsultacje społeczne co do lokalizacja. Pierwotna, wybrana i wskazana przez mieszkańców zaczęła budzić kontrowersje, stąd powrót do konsultacji. Spróbujemy znaleźć takie miejsce, które nie będzie budziło zastrzeżeń - wyjaśnił prezydent. 

Warto dodać, że to jedyne w mieście miejsce, gdzie pies może hasać bez smyczy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE