Reklama

Część przedszkoli przeżywa oblężenie, w innych są wolne miejsca

Opublikowano:
Autor:

Część przedszkoli przeżywa oblężenie, w innych są wolne miejsca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektóre publiczne przedszkola, sądząc po liczbie wniosków, mogłyby być jeszcze większe - jest nadmiar chętnych. W innych są jeszcze wolne miejsca.

Niektóre publiczne przedszkola, sądząc po liczbie wniosków, mogłyby być jeszcze większe - jest nadmiar chętnych. W innych są jeszcze wolne miejsca.

Łącznie zaplanowano 1223 miejsca w publicznych przedszkolach, przy czym wpłynęły 1133 wnioski. W 10 placówkach mamy sytuację, kiedy liczba miejsc planowanych okazała się niewystarczająca w stosunku do liczby wniosków ze wskazaniem konkretnego miejsca dla dziecka.

[ZT]21826[/ZT]

Najwięcej wniosków złożono, wskazując stosunkowo nowe Miejskie Przedszkole nr 5 przy ul. Wacława Lachmana. Zebrano 105 wniosków, przy czym zaplanowano 86 miejsc dla dzieci. Na brak chętnych nie mogą narzekać również w Miejskim Przedszkolu "Tęcza" nr 37 przy ul. Hubalczyków 5. Tam na 62 miejsca, otrzymali 88 deklaracji. Na trzecim pozycji mamy Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 przy ul. Gałczyńskiego, czyli to przedszkole, którego remont wywalczyli rodzice. Oczywiście w przypadku każdego z przedszkoli chodzi o deklarację pierwszego wyboru, czyli o przedszkole wskazane na pierwszym miejscu.

Gdzie jeszcze są wolne miejsca dla maluchów (w tabeli poniżej to najjaśniejsze pola)? W 16 przedszkolach: nr 1, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 17, 19, 21, 25, 27, 29, a także w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 im. Jean'a Vanier, Miejskim Przedszkolu Nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi. Nie było ani jednej deklaracji w przypadku wolnych miejsc w oddziale dla 5-6-latków w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Jana Brzechwy.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola zostaną udostępnione 15 kwietnia 2019 roku o godz.11:00. Wyniki będą podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola oraz indywidualnie dla rodzica kandydata, na internetowej stronie naborowej, po zalogowaniu się do systemu za pomocą utworzonego przez siebie loginu i hasła. Rodzice kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do przedszkoli na rok szkolny 2019/2020, mają obowiązek złożenia w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, „Karty potwierdzania woli zapisania dziecka", w terminie od 15 kwietnia 2019 roku godz. 11:00 do 19 kwietnia 2019 roku godz. 15:00.

Listy przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola oraz liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje, zostaną ogłoszone 26 kwietnia 2019 roku o godz. 15:00. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych podczas rekrutacji, rodzice mogą wystąpić z wnioskiem do komisji rekrutacyjnej w danym przedszkolu o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola. Rodzicom kandydata przysługuje również możliwość złożenia do dyrektora przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

Postępowanie uzupełniające do miejskich przedszkoli prowadzonych przez Gminę - Miasto Płock na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 27 maja 2019 roku o godz. 9:00 i potrwa do 31 maja 2019 roku godz. 15:00. Składanie wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów) będzie odbywać się bezpośrednio u dyrektorów przedszkoli dysponujących wolnymi miejscami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE