Reklama

Część parafian w obronie proboszcza. Pismo trafiło do biskupa

Opublikowano:
Autor:

Część parafian w obronie proboszcza. Pismo trafiło do biskupa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieco ponad tydzień temu spora grupa parafian protestowała przeciwko proboszczowi tamtejszej parafii. Okazuje się jednak, że ksiądz ma również swoich zwolenników.

Nieco ponad tydzień temu spora grupa parafian protestowało przeciwko proboszczowi tamtejszej parafii. Okazuje się jednak, że ksiądz ma również swoich zwolenników. 

Kilkanaście dni temu grupa parafian zebrała się pod kościołem pw. św. Mikołaja w Gąbinie, by zaprotestować przeciw działaniom proboszcza. Chodziło m.in. o zbyt wygórowane opłaty za udzielenie sakramentów czy szeroko rozumiany brak współpracy z wiernymi. Następnego dnia delegacja parafian złożyła na ręce biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego pismo z żądaniem usunięcia proboszcza. Kuria przychyliła się do prośby i wydała oświadczenie. 28 lutego ks. Józef Szczeciński przestanie pełnić swoją funkcję i przejdzie na emeryturę. 

[ZT]17666[/ZT]

Okazuje się jednak, że proboszcz ma także swoich zwolenników. Przedstawiciele rady parafialnej postanowili zawalczyć oni o jego dobre imię, bo decyzja o jego przejściu na emeryturę wydaje się ostateczna. Jak informuje portal TerazGąbin.pl, wysłali oni do biskupa pismo, w którym opisywali zasługi proboszcza. 

Dziękują oni proboszczowi i wymieniają jego zasługi, m.in. remont zewnętrzny kościoła, wymianę dachu na wieży kościelnej czy ułożenie chodnika wokół świątyni. Wymienią też zmiany, jakie za urzędowania proboszcza zaszły wewnątrz kościoła.

- Jak sięgamy pamięcią, garstka "parafian" zawsze narzekała na wszystkich proboszczów, łącznie z budowniczym naszej świątyni Ks. Stefanem Budczyńskim - piszą do biskupa. - Wierni parafianie zawsze dążyli do zgody, byli życzliwi i ofiarni i nie zważając na nic upiększali Dom Boży. 

Pismo w całości zamieszczamy poniżej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE